Zamknij [X]

Uważajmy na oszustów! - 71 letnia włocławianka nie dała się oszukać

2018-02-23 15:29:04, Q4.pl

Na telefon stacjonarny 71-letniej włocławianki zadzwonił mężczyzna podający się za „policjanta”, który oświadczył, że przyjdzie do jej mieszkania i zabezpieczy przed przestępcami trzymane przez nią w domu pieniądze.

Na szczęście u kobiety zjawili się prawdziwi funkcjonariusze, których w porę zaalarmował syn włocławianki. Apelujemy o ostrożność podczas rozmów z nieznajomymi i przypominamy, że policjanci nigdy nie pytają telefonicznie o oszczędności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj ( 22.02.18) kiedy to na telefon stacjonarny 71-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oświadczył, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy wzięli kredyt na jej nazwisko i prawdopodobnie zjawią się u niej w domu po trzymane tam oszczędności. Jednocześnie zaczął wypytywać włocławiankę ile gotówki przechowuje w mieszkaniu.

Po uzyskaniu interesujących go informacji, mężczyzna pouczył kobietę o konieczności współpracy i przekazania oszczędności „policjantowi” i „prokuratorowi”, którzy ją odwiedzą. Zapewniał, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze przed przestępcami.

Całe szczęście kobieta poinformowała o zdarzeniu syna, a ten z kolei zaalarmował prawdziwych stróżów prawa. Oszuści nie nawiązali już więcej kontaktu ze starszą panią. Policjanci apelują o ostrożność podczas rozmów z nieznajomymi. Nie podawajmy przez telefon informacji o wysokości i miejscu trzymania naszych oszczędności. Pamiętajmy też, że prawdziwi policjanci nigdy telefonicznie nie pytają o takie rzeczy. 

Komentarze (1)


pol (2018-02-23 17:59:24) Zgłoś do moderacji
Czy Policja namierzyła rozmówcę?

Dodaj swój komentarz