Zamknij [X]

Przed nami ostatnie dni policyjnych działań na drogach „Bezpieczne ferie"

2018-02-23 14:01:22, Q4.pl

Wraz z końcem ferii, 25 lutego br. kończą się policyjne działania na drogach „Bezpieczne ferie", które trwają od 12 stycznia br. W najbliższych dniach, w związku z powrotami uczniów, należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów. Aby dzieci i młodzież szczęśliwie wróciły do domów, nad ich bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze włocławskiej „drogówki".

Od 12 stycznia br. trwają ogólnopolskie działania na drogach „Bezpieczne ferie", których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podróżującym na zimowy wypoczynek i z powrotem. Ponieważ już w najbliższy poniedziałek (26.02.18) uczniowie, którzy jako ostatni rozpoczęli ferie, powrócą do szkół, kończą się też tegoroczne działania. Niedziela 25 lutego br. jest więc ostatnim dniem wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych na drogach prowadzonych od stycznia w związku z wyjazdami na ferie.

W działaniach tych od początku brali udział funkcjonariusze włocławskiej drogówki, którzy również podczas zbliżającego weekendu zadbają o bezpieczeństwo osób powracających z wypoczynku.Funkcjonariusze zwracać będą uwagę czy dzieci zapięte są pasami, czy przewożone są w fotelikach lub siedziskach samochodowych. Mundurowi sprawdzą także czy przewożone bagaże umieszczone są w odpowiedni sposób tzn. tak, aby nie zasłaniać widoczności kierowcy i nie stanowić zagrożenia dla pasażerów. Uwadze policjantów nie umknie również to, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, a także czy są trzeźwi.
Życząc szczęśliwych powrotów, policjanci apelują o rozsądek na drodze i zdjęcie nogi z gazu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz