Diego odwiedził dzieci w Zespole Szkół Akademickich

2018-02-22 08:30:00, Q4.pl

Dzieciaki uczestniczące w feriach zorganizowanych przez Zespół Szkół Akademickich we Włocławku spotkała nie lada atrakcja. Odwiedził je pies policyjny Diego wraz ze swoją przewodniczką. Policjantka przypomniała m.in. o tym jak należy zachować się podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem, a Diego dał popis swoich umiejętności.

W poniedziałek (19.02.18) czworonożny funkcjonariusz Diego odwiedził wraz ze swoją przewodniczką dzieci spędzające ferie w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku. Policjantka opowiedziała o specyfice pracy przewodnika psa policyjnego, o rodzajach psów służbowych i zadaniach jakie wykonują w policji. Diego z kolei pochwalił się przed dziećmi i gronem pedagogicznym swoimi umiejętnościami i posłuszeństwem.

Podczas spotkania nie zabrakło też rozmów o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszka przypomniała jak należy się zachować podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem, czy też osobą nieznajomą. Wskazała też na ważną rolę elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.Na koniec dzieciaki mogły pogłaskać Diega i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, w której nie brakowało uśmiechów i merdającego ogona.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz