Pierwszy dyżur konsultacyjny dotyczący Budżetu Obywatelskiego za nami

2018-02-13 09:10:38, Q4.pl

Wczoraj w Kawiarence Obywatelskiej ''Śródmieście Cafe'' przy ul. 3 Maja 9 odbył się pierwszy dyżur konsultacyjny dotyczący Budżetu Obywatelskiego.

Celem dyżurów urzędników Referatu Komunikacji Społecznej włocławskiego ratusza jest przyjmowanie uwag, opinii czy propozycji zmian w procedurze Budżetu Obywatelskiego. To okazja do spotkania z mieszkańcami, którzy mają sposobność, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat budżetu patrycypacyjnego i regulaminu BO we Włocławku.

Budżet Obywatelski (BO) we Włocławku to kilka lat tradycji, kilkadziesiąt zrealizowanych inwestycji i tysiące oddanych głosów. W każdej edycji pojawiają się ciekawe, przemyślane propozycje. Ich realizacja znacząco wpływa na poprawę warunków w naszej najbliższej okolicy. Chodzi zarówno o warunki infrastrukturalne, rekreacyjne czy sportowe. 

Na przestrzeni ostatnich lat Budżet Obywatelski we Włocławku ewoluował. Kolejne edycje różniły się od pozostałych konkretnymi zapisami. Część z nich przypadła mieszkańcom do gustu, część wzbudzała mieszane uczucia. Dlatego zachęcamy włocławian do dzielenia się przemyśleniami na temat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego we Włocławku. Chodzi zarówno o uwagi dotyczące poprzednich edycji, jak i sugestie czy oczekiwania wobec najbliższej edycji BO. To będzie cenna wskazówka przy opracowywaniu regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Od 12 lutego przez dwa tygodnie włocławianie mogą przysyłać swoje opinie czy propozycje zmian na adres: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl   Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebook’u: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu. 

Dyżury konsultacyjne odbywają się w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Przed nami jeszcze 5 spotkań: 15 lutego (czwartek), 17 lutego (sobota), 19 lutego (poniedziałek), 22 lutego (czwartek) oraz 24 lutego (sobota). Dyżury rozpoczynają się o godz. 10.00 i trwają do godz. 18.00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz