Można już przesyłać propozycje zmian w Budżecie Obywatelskim

2018-02-12 13:00:12, Q4.pl

Budżet Obywatelski (BO) we Włocławku to kilka lat tradycji, kilkadziesiąt zrealizowanych inwestycji i tysiące oddanych głosów. W każdej edycji pojawiają się ciekawe, przemyślane propozycje. Ich realizacja znacząco wpływa na poprawę warunków w naszej najbliższej okolicy. Chodzi zarówno o warunki infrastrukturalne, rekreacyjne czy sportowe.

Na przestrzeni ostatnich lat Budżet Obywatelski we Włocławku ewoluował. Kolejne edycje różniły się od pozostałych konkretnymi zapisami. Część z nich przypadła mieszkańcom do gustu, część wzbudzała mieszane uczucia. Dlatego zachęcamy włocławian do dzielenia się przemyśleniami na temat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego we Włocławku. Chodzi zarówno o uwagi dotyczące poprzednich edycji, jak i sugestie czy oczekiwania wobec najbliższej edycji BO. To będzie cenna wskazówka przy opracowywaniu regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Od dziś , tj. 12 lutego przez dwa tygodnie włocławianie mogą przysyłać swoje opinie czy propozycje zmian na adres budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl  Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebook’u: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu.

Okazją do podzielenia się swoimi przemyśleniami będą również dyżury pracowników Referatu Komunikacji Społecznej. Dyżury odbędą się w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9: dziś (poniedziałek 12 lutego), 15 lutego (czwartek), 17 lutego (sobota), 19 lutego (poniedziałek), 22 lutego (czwartek) oraz 24 lutego (sobota).

Za każdym razem dyżur będzie się rozpoczynał o 10.00 i trwał do godz. 18.00.

Komentarze (1)


Qwerty (2018-02-12 13:57:15) Zgłoś do moderacji
Byłem zachwycony, jak mieszkańcy Kazimierza Wielkiego głosowali w Budżecie Obywatelskim na schronisko dla psów, umieszczone za zlikwidowaną fabryka Ursusa na ul. Przemysłowej, jako najpilniejszą i dawno oczekiwaną inwestycję, poprawiającą warunki życia na ich osiedlu. Przenikliwość i sensowność tego głosowania (wg Urzędu Miasta) dosłownie zwaliła mnie z nóg. Odpowiedzi:1

Dodaj swój komentarz