"Ranny ptaszek" w teatrze.

2018-02-06 13:32:37, Q4.pl


kiedy 2018-02-19 | 19:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na przezabawną sztukę Colleen Murphy pt: Ranny ptas

On i ona we własnej sypialni… Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre małżeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny…

Reżyser, Dariusz Taraszkiewicz, zabiera widzów – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

Ranny ptaszek wzruszał do łez premierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce! Nareszcie we Włocławku!

RANNY PTASZEK

19 lutego 2018 r. godz. 19.00
Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

 

Autor: Colleen Murphy
Przekład: Mirosław Połatyński Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Występują: Barbara Bursztynowicz, Wojciech Wysocki, Tomasz Ciechorowski

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 13.00, tel.: 54 231 47 66

Komentarze (1)


kola (2018-02-06 14:13:35) Zgłoś do moderacji
za malo kobiet na same chlopstwo nie bede patrzec

Dodaj swój komentarz