Zamknij [X]

Profilaktyczny maraton dzielnicowego przed feriami

2018-02-02 12:41:59, Q4.pl

Rozmowy o bezpieczeństwie to szczególnie ważny temat zwłaszcza przed zbliżającymi się feriami. W poniedziałek (29.01.18) i wtorek (30.01.18) odbył się dosłownie profilaktyczno-edukacyjny maraton dzielnicowego st. asp. Tomasza Zajączkowskiego, który spotkał się z wszystkimi uczniami szkół z terenu gminy Lubień Kujawski.

Dużo wolnego czasu, dobra pogoda to sprzyjające okoliczności do wypoczynku i zabaw na świeżym powietrzu, a ferie już tuż, tuż. W tym czasie niezwykle ważnym jest przypomnienie o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania. Stąd też policyjne wizyty i spotkania z uczniami. Jak zachowywać się, aby unikać niebezpiecznych sytuacji, jakich przedmiotów będących „pod ręką" można użyć w przypadku udzielenia pomocy osobom, pod którymi np. załamał się lód, jakie zagrożenia czyhają w sieci internetowej, jak noszenie elementów odblaskowych  wpływa na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze - na te i inne pytania udzielał odpowiedzi st. asp. Tomasz Zajączkowski, który na co dzień współpracuje z trzema podstawówkami z terenu gminy Lubień Kujawski.

Mamy nadzieję, że przekazane wskazówki pozwolą dzieciom bezpiecznie korzystać z czasu wolnego  od nauki, a powrót do szkoły będzie tylko z dobrymi wspomnieniami wypoczynku zimowego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz