Andrzej Piaseczny akustycznie

2018-02-01 15:36:47, Q4.pl


kiedy 2018-03-10 | 17:00 gdzie CK Browar B.

Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów w ubiegłym roku świętował jubileusz 25-lecia na scenie podczas trasy w halach i dużych salach koncertowych. Tym razem wystąpi we Włocławku w kameralnym, akustycznym programie.

Piosenkarz, autor tekstów i aktor. Karierę muzyczną rozpoczynał od występów z zespołem Mafia oraz wspólnych nagrań z saksofonistą i kompozytorem – Robertem Chojnackim. W 1998, albumem „Piasek”, rozpoczął karierę solową. Niezwykle udany popowy materiał promowały single „Mocniej” oraz „Jeszcze Bliżej”. Na płycie znalazła się także piosenka „Pogodniej (Złoty Środek)”, wykorzystana jako utwór otwierający odcinki serialu „Złotopolscy”, w którym – od 1997 – artysta wcielał się w rolę Kacpra Górniaka.
Popularności dodały mu także pamiętne kolaboracje z innymi muzykami, m.in. z Janem Borysewiczem („Wciąż bardziej obcy”) i Natalią Kukulską („Jesteś blisko mnie”, „Znam drogę swą”). W 2001 roku reprezentował Polskę na 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Laureat „Bursztynowego Słowika” z 2005 roku. Od 2008 Piaseczny współpracuje z Sewerynem Krajewskim, przy udziale którego powstał m.in. album „Spis rzeczy ulubionych”. Współpracował również z wieloma innymi, wybitnymi postaciami polskiej muzyki, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Wojciechem Karolakiem, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Patrycją Markowską czy Krzysztofem Krawczykiem. Miłośnikom muzycznych talent-show dał się poznać, jako juror The Voice of Poland, a także uczestnik „Bitwy na głosy”.
Ten koncert to intymna atmosfera ciepłych, po ludzku prostych, ale mądrych życiowym doświadczeniem tekstów Andrzeja Piasecznego. Zapierająca dech w piersi, choć wysmakowana produkcja – delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych. Te występy zapewniają bliską, niemal intymną atmosferę. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.
Koncert odbędzie się 10 marca o 17.00 w CK „Browar B.” Bilety po 100 zł na parterze i 90 zł na trybunie do nabycia w Browarze B. pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00. Koncert organizuje Agencja Mazar-Bis.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz