W Zespole Szkół Technicznych zaprojektują swój świat

2018-01-29 10:23:25, Q4.pl

Szkoła realizuje projekt: „E- świat - nauka w sieci” dofinansowany z grantu przyznanego w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL” przez Fundację „Anwil dla Włocławka”.

„E- świat - nauka w sieci” to warsztaty, które mają pokazać młodym ludziom, że nauka może być „cool” i można się nią bawić.

Realizatorzy projektu zapraszają w pierwszym tygodniu ferii (każdego dnia w godzinach 10.00-13.00) na warsztaty: „Zaprojektuj swój świat - nauki ścisłe w użyciu”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się wykorzystaniem programu Corel draw i stworzą kreatywną książkę artystyczną z zadaniami dla dzieci i młodzieży oraz kolekcję mody z nadrukami inspirowanymi motywami regionalnymi oraz motywami z włocławskiego fajansu. Warsztaty zakończą się pokazem mody i prezentacją książek.

Natomiast w marcu (w każda środę o godzinie 15.00) zaplanowano zajęcia: „Matematyka i fizyka w praktyce”. Warsztaty kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas tych zajęć będą wykonywane różnorodne doświadczenia matematyczne i fizyczne, ale przede wszystkim pokazywane będzie praktyczne zastosowanie tych dziedzin nauki w budowie maszyn prostych.

Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują urządzenia, które następnie wykonają i uruchomią. Wszystkie eksperymenty obrazować będą w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki i robotyki z elementami matematyki.

Pełna informacja na ten temat: http://zst.com.pl/aktualnosci.php?akt=401

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz