Asystent osoby niepełnosprawnej

Ja 2020-07-27 23:56:54
Witam. Od czerwca tego roku, rozpoczął się program z MOPR we Włocławku -ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ. Ten program miał pozwolić osobie niepełnosprawnej,na otwarcie się, wyjście z domu,spacery itd... Nie wiem czy ja mam takiego pecha,że przez mojego asystenta zamykam się w sobie i nie chcę by przychodził, ponieważ zaczęłam się bać swojego Asystenta i czuję się nie komfortowo :( Czuję się jak bym była intruzem,że potrzebuje pomocy.
lukash 2020-08-05 09:54:30
Nie każdy nadaje się na asystenta i nie rób sobie wyrzutów że potrzebujesz pomocy bo ci się to należy jak psu buda. Trzeba mieć cierpliwość i pogadać z nim że oczekujesz od niego poprawy bo inaczej poszukasz sobie lepszego lub poproś o pomoc rodzinę jeśli masz. To fakt żeby być asystentem trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje i aktualne badania psychologiczne bo tak jak mówię nie każdy ma takie predyspozycje do pracy. jako osoba niepełnosprawna wiem co mówię i mimo że sam nie potrzebuję pomocy to chętnie taką pomoc mogę zaoferować. Pozdrawiam serdecznie i pamiętaj nie poddawaj się ty też masz swoje prawa.
Dodaj odpowiedź w wątku