Na ulicach miasta rozgoszczą się Fajansiaki

2026-07-16 13:15:41, Q4

Został ogłoszony przetarg na wykonanie i dostawę figurek, które staną się nową atrakcją Włocławka. To kolejne działanie podkreślające nasze tradycje fajansowe i zachęcające do odkrywania miasta w nieco inny sposób.

Jeden z Fajansiaków, przedstawiający Wojownika, stanie na bulwarach. Stylizowana postać, inspirowana fajansowym naczyniem i uzbrojona we wczesnośredniowieczny miecz, ma symbolicznie łączyć historię Włocławka z jego współczesną tożsamością.

To jednak nie wszystko. Na ulicach Włocławka stanie łącznie pięć figurek, każda o wysokości ok. 80 cm. Pojawią się one w takich miejscach jak: Poczta Polska, al. Chopina - Fajansiak Kronikarz; Przy dworcu kolejowym w pobliżu Informacji Turystycznej - Fajansiak Podróżnik; Hala Mistrzów - Fajansiak Mistrz; Galeria Wzorcownia - Fajansiak Artysta.

Projekt realizowany jest w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. To właśnie mieszkanki i mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu, że Fajansiaki powinny stać się częścią miejskiej przestrzeni. Już niebawem będzie można wyruszyć na poszukiwanie nowych, fajansowych bohaterów Włocławka.

źródło: UM Włocławek

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz