Plebiscyt jest podzielony na dwa etapy – wojewódzki i ogólnopolski. W etapie wojewódzkim może wziąć udział każde miasto. Miejscowości mogą być zgłaszane przez instytucje oraz przez mieszkańców – wówczas mówimy o zgłoszeniu społecznym. Do ogólnopolskiego finału może awansować 16 miast, po jednym z każdego województwa.
Wszyscy finaliści otrzymują nagrody o wartości 10 000 złotych brutto, które zostaną przekazane mieszkańcom ośrodków pomocy społecznej, placówek edukacyjnych i opiekuńczych lub też osobom w trudnej sytuacji życiowej.
W ogólnopolskim finale miasta mają szansę zdobyć tytuł Świetlnej Stolicy Polski 2024. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma dodatkowe nagrody o łącznej wartości 50 000 złotych. Na nagrodę składają się: bon o wartości 20 000 zł brutto na sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym oraz voucher na instalację fotowoltaiczną o wartości 30 000 zł brutto lub dodatkowy voucher na sprzęt RTV/AGD o tej samej wartości.
Inicjatorem akcji jest Energa z Grupy ORLEN, a jej organizatorem — Polska Press Grupa. Partnerami akcji są Energa-Obrót i Energa Oświetlenie.
Głos można oddać na stronie http://www.swiecsie.pl/ Tam również dostępny jest regulamin wraz z zasadami konkursu. Co ważne, głosować można codziennie.
(Inf. prasowa uM Włocławek)
Komentarze (0)