Działania na drogach włocławskich w ramach akcji 'Bezpieczny Pieszy'

2024-07-11 11:57:04, Q4

Policjanci z włocławskiej „drogówki" podczas wojewódzkich działań „Bezpieczny pieszy" zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, jak również prawidłowość poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, to osoba, która podczas zdarzenia drogowego nie jest chroniona żadnymi systemami bezpieczeństwa. Na przejściu dla pieszych powinna ona czuć się bezpiecznie, dlatego też podczas wczorajszych (10.07.2024) działań policjanci kontrolowali bezpieczeństwo w rejonie takich miejsc.

W czasie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń niechronionych uczestników ruchu drogowego i 45 przewinień kierowców. Głównymi błędami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych, a kierowców - wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.

Podczas działań mundurowi sprawdzali również trzeźwość uczestników ruchu i wśród nich znalazło się niestety dwóch rowerzystów, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Obaj cykliści zostali zatrzymani na terenie Brześcia Kujawskiego. Kontrola trzeźwości wykazała, że kierowali w stanie po użyciu alkoholu, dlatego za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zależy od nas samych. Stosujmy się więc do obowiązujących przepisów drogowych.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz