Droga z Chodcza do Chocenia gotowa

2024-07-10 10:03:31, Q4

Zakończyliśmy modernizację drogi wojewódzkiej nr 269 z Chodcza do Chocenia. Gruntownie przebudowaliśmy dwa odcinki o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów. Przygotowujemy się do remontu kolejnych dróg w powiecie włocławskim.

W ramach zrealizowanego zadania wzmocniliśmy nośność jezdni i przywróciliśmy jej standardowe 6 metrów szerokości. Powstały pobocza, oczyszczone zostały przyległe rowy, trasa zyskała nowe oznakowanie pionowe i poziome. Prace były prowadzone na dwóch odcinkach. Wykonawcą zadania pomiędzy Chodczem i Wolą Adamowa była firma Strabag, a od Woli Adamowej do Chocenia Transpol. Ten drugi odcinek realizowaliśmy wykorzystując pozyskane przez samorząd województwa środki centralne. Łącznie przebudowa trasy pochłonęła prawie 23 mln zł. W tym roku planowany jest remont kolejnego odcinka tej drogi.

Droga wojewódzka nr 269 na obszarze naszego województwa ma długość 44 km. Prowadzi z Kowala przez Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską do granicy z Wielkopolską. W poprzednich latach zmodernizowany został m.in odcinek pomiędzy Chotlem i Błenną, a w ubiegłym roku remont przeszedł most w Wilkowiczkach.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 269 Choceń-Chodecz to jedna z kilku dużych inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu włocławskiego. Zaawansowane prace prowadzone są również przy:
budowie obwodnicy Lubrańca
modernizacji drogi wojewódzkiej nr 270 Brześć-Lubraniec.

W tym roku zaplanowaliśmy też remonty odcinka drogi wojewódzkiej nr 269 w Izbicy Kujawskiej (ul. Warszawskiej) oraz odcinka drogi wojewódzkiej nr 270 pomiędzy Izbicą Kujawską i Skaszynem.

Kolejne inwestycje w przygotowaniu

Urząd Marszałkowski zabezpieczył też środki na rozpoczęcie kolejnych dużych inwestycji drogowych w najbliższych latach w tej części regionu. Najważniejsze zadania to:
przebudowa drogi wojewódzkiej nr 268 Brzezie-Brześć Kujawski (inwestycja w trybie zaprojektuj i wybuduj, powiat włocławski)
budowa ronda w Dyblinie (powiat lipnowski)
doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych m.in. na DW nr 252 (Inowrocław-Włocławek) i DW nr 317 (Włocławek- Kruszyn).

Rekordowe wydatki na drogi

Na wojewódzki program modernizacji dróg wojewódzkich na najbliższe lata przeznaczamy 2 miliardy złotych. W ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (FEdKP 2021-2027), naszego programu regionalnego nowej perspektywy, na inwestycje drogowe, w tym m.in. nasz regionalny program budowy obwodnic, przeznaczamy 136 mln euro. Na część zadań związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wykorzystamy też zdobyte dofinansowanie centralne (ok. 170 mln zł na obwodnice i około 450 mln zł na rozbudowę innych dróg). Obecnie na drogach wojewódzkich prowadzone są inwestycje i remonty o wartości blisko pół miliarda złotych.
Zobacz Wojewódzkie inwestycje drogowe w 2024 roku

(inf. prasowa UMWKP/fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz