Włocławski Budżet Obywatelski. Znamy szczegóły tegorocznej edycji

2024-06-27 11:44:54, Q4

4,765 miliona złotych, to kwota jaką ratusz przeznaczy w tym roku na kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. Dziś zaprezentowano jego główne założenia.

W minionych latach nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego rozpoczynano wczesną wiosną. Tegoroczna edycja jest nieco opóźniona z uwagi na wybory samorządowe, jednak główne założenia BO pozostają bez zmian. Podobnie jak w roku ubiegłym kwota przeznaczona na propozycje zgłoszone przez mieszkańców podzielona będzie na 3 kategorie:

  • Zieloną – czyli projekty obejmujące inwestycje w zieleń miejską (kwota 765 000 złotych),
  • Instytucjonalną – czyli projekty dotyczące inwestycji w szkołach, czy innych instytucjach na terenie Włocławka ( kwota 1 000 000 złotych),
  • Ogólnomiejską - w tym roku w puli środków znajdą się 3 000 000 złotych.

Jak więc łatwo policzyć całkowita kwota przeznaczona na tegoroczny Budżet Obywatelski wyniesie 4 765 000 złotych.

Nie wykluczam; w zależności od tego jakie projekty zostaną zgłoszone, ile ich będzie; że ta kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski nie wzrośnie – zaznacza prezydent Krzysztof Kukucki.

Swoje projekty mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 16 do 30 września tego roku za pośrednictwem strony internetowej Budżetu Obywatelskiego. Następnie zostanie przeprowadzona weryfikacja zgłoszonych propozycji, która ma zakończyć się do 30 października, a następnego dnia ma zostać opublikowana wstępna lista zatwierdzonych projektów. Po zakończeniu procedury odwoławczej ostateczny wykaz projektów poddanych pod głosowanie ma zostać opublikowany 12 listopada.

Głosowanie na zgłoszone propozycje potrwa od 13 do 27 listopada a ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia. Głosować będzie można na stronie internetowej BO, będzie można przy tym skorzystać z bezpłatnych stanowisk komputerowych do głosowania w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku, w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej oraz jej filiach:

1. Filia Nr 1 przy ul. Grodzkiej 2f;
2. Filia Nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17;
3. Filia Nr 3 przy ul. Toruńskiej 87;
4. Filia Nr 6 z oddziałem dla dzieci przy ul. Żytniej 66/68;
5. Filia Nr 8 z oddziałem dla dzieci przy ul. Olszowej 9;
6. Filia Nr 9 przy ul. Sielskiej 6;
7. Filia Nr 10 przy ul. Kościelniej 2;
8. Filia Nr 11 przy ul. Łęgskiej 28;
9. Filia Dziecięca przy ul. Kapitulniej 22A.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz