FAJANSsztuka – konkurs sztuk wizualnych w ramach IV Fajans Festiwal

2024-06-13 10:47:29, Q4

Już pod koniec września odbędzie się kolejna, czwarta edycja corocznego święta włocławskiego fajansu – Fajans Festiwal. To popularne wśród mieszkańców wydarzenie ma za zadanie, oprócz popularyzacji kobaltowych dzieł, także zainteresowanie różnorodną formą działań artystycznych. Ogłaszamy kolejny konkurs z fajansem w tle – FAJANSsztuka!

Serdecznie zapraszamy na konkurs sztuk wizualnych w ramach IV Fajans Festiwal – FAJANSsztuka. Uprzejmie prosimy również o umieszczenie na Państwa stronie internetowej/łamach/antenie - poniższej informacji:

Niedawno ogłosiliśmy literacki konkurs „FAJANSsłowo”, w którym uczestnicy mają za zadanie napisanie tekstu literackiego z dowolnie wplecionym fajansowym akcentem (prace można zgłaszać do 15 lipca, szczegóły: https://ckbrowarb.pl/fajansslowo-historia-jednej-filizanki-konkurs-literacki-w-ramach-iv-fajans-festiwal/). Czas na wizualny odpowiednik tego wydarzenia, czyli „FAJANSsztuka”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy wizualnej z czytelnym motywem fajansu włocławskiego, w dowolnym stylu artystycznym np. realizm, hiperrealizm, surrealizm, ilustracja, op-art., pop-art., kubizm, mieszany itp.

Technika prac może być dowolna (za wyjątkiem fotografii) tj.: malarstwo, grafika, grafika komputerowa, rysunek, ceramika, wzornictwo, rzeźba, kolaż, filmik, animacja, animacja poklatkowa, komiks, instalacja, techniki mieszane itp. Z każdej z kategorii Jury wybierze po trzech laureatów i przyzna im nagrody rzeczowe o wartości minimalnej 300 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas czwartej edycji Fajans Festiwal, który odbędzie się w dniach 28-29 września 2024 r. Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na tym wydarzeniu.

Prace na konkurs „FAJANSsztuka” należy dostarczyć na adres: Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28, 87-800 Włocławek lub w przypadku prac elektronicznych (film, animacja) przesłać mailem na adres: edukacja@ckbb.pl, w terminie do 31 sierpnia 2024 r. Do konkursowej pracy niezbędne jest dołączenie wypełnionej i podpisanej przez uczestnika karty zgłoszenia.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z Regulaminem dostępnym na stronie https://ckbrowarb.pl/fajanssztuka-konkurs-w-ramach-iv-fajans-festiwal/.

(Inf. prasowa CKBB)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz