Lewica podsumowuje kampanię europarlamentarną

2024-06-07 12:49:57, Q4

Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej Piotr Kowal i Natalia Pietrzak, „włocławscy” kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego podsumowali minioną kampanię.

Już w najbliższą niedzielę 9 czerwca Polacy po raz kolejny w ostatnich miesiącach pojawią się w lokalach wyborczych. Tym razem zdecydujemy, kto będzie reprezentował nasz kraj w europarlamencie. Na ostatniej prostej przed wyborami włocławscy kandydaci z list Lewicy zorganizowali konferencję prasową podsumowującą kampanię wyborczą.

To co się wydarzy 9 czerwca wpłynie na nas wszystkich. Bo to wybory o naprawdę wielką stawkę. Będziemy wybierać 53 reprezentantów, którzy mają utworzyć europejską większość, która albo będzie podążać w kierunku dalszej integracji państw europejskich, albo będziemy działać pod dyktando planu napisanego na Kremlu. To będą wybory, czy Unia Europejska przetrwa w takim kształcie, w jakim jest obecnie. Czy będzie to Unia otwarta, Unia blisko nas, czy też Unia podzielona, skłócona wewnętrznie - mówił Piotr Kowal, który otwiera listę Lewicy kujawsko-pomorskim – Lewicy zależy na tym by przede wszystkim budować- podkreślał.

Piotr Kowal nie jest jedyną osobą z Włocławka, jaka trafiła na listy Lewicy w wyborach europarlamentarnych. Kandydatką jest także Natalia Pietrzak, która podkreślała, jak ważnym jest to, by Unia Europejska zapewniła dogodne warunki dla małych i średnich firm:

To właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią trzon gospodarki europejskiej. Najpierw COVID a potem szalejąca inflacja spowodowało, że wiele firm upadło, a pozostałe musiały i nadal muszą walczyć o przetrwanie W dodatku napływ dużych firm zagranicznych również niekorzystnie wpływa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego tak ważne jest wsparcie unijne, poprzez wszelkiego rodzaju doradztwo, dofinansowana, aby małe i średnie firmy mogły się rozwijać – stwierdziła kandydatka.

Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę i będą wieńczyć wyborczy maraton w Polsce. Do pójścia do lokali wyborczych i głosowania na kandydatów Lewicy zachęcał Krzysztof Kukucki:

W najbliższą niedzielę zdecydujemy o przyszłości naszego wspólnego domu, naszej Europy. Gorąco zachęcam do udziału – mówił prezydent Włocławka.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz