Radziejowski dyżurny uratował kobietę, która targnęła się na swoje życie

2024-05-17 13:27:53, Q4

Rozpoczynając służbę policjanci nie wiedzą, co przyniesie dzień i z jakimi interwencjami przyjdzie im się zmierzyć. Ostatni dyżur aspirant sztabowy Remigiusz Wiśniewski zapamięta na długo. Ratował kobietę, która przyszła do radziejowskiej komendy i na jego oczach podjęła próbę samobójczą.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek (14.05.24r.) po godzinie 16:00. Do recepcji radziejowskiej komendy Policji weszła zakrwawiona kobieta, trzymająca w dłoni ostry przedmiot, którym się samookaleczała i mówiła, że się zabije.

Pełniący służbę oficera dyżurnego asp.szt. Remigiusz Wiśniewski, natychmiast zareagował. Odebrał kobiecie niebezpieczny przedmiot i zaprowadził do pokoju, gdzie udzielił jej pomocy przedmedycznej. Policjant czuwał nad jej zdrowiem, do czasu przybycia ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala. Jak ustalili mundurowi, nie ma zagrożenia dla życia kobiety.

Aspirant sztabowy Remigiusz Wiśniewski powiedział, że w trakcie służby miał wiele trudnych interwencji, jednak przyznaje, że była to jedna z najpoważniejszych, która przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia. Dodał, że w takiej sytuacji przydaje się opanowanie oraz przebyte szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Remigiusz Wiśniewski w Policji służy od 19 lat. Od dwóch jest oficerem dyżurnym, a wcześniej pracował jako dzielnicowy i technik kryminalistyki.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz