Radni Sejmiku zdecydowali Piotr Całbecki marszałkiem. Marek Wojtkowski w zarządzie województwa

2024-05-10 14:17:28, Q4

W czwartek radni Sejmiku wybrali nowy zarząd województwa. W składzie zabraknie radnego Sławomira Kopyścia, w jego miejsce trafi dotychczasowy prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Podobnie jak i pierwsza sesja włocławskiej Rady Miasta, także pierwsze spotkanie radnych województwa kujawsko-pomorskiego zostało przerwane, przed wyborem zarządu województwa. Jak tłumaczył dotychczasowy marszałek Piotr Całbecki było to podyktowane porozumieniem, jakie na poziomie krajowym zawarte jest pomiędzy koalicjantami (Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Lewica). Z jego słów wynikała sugestia, że do zarządu województwa może zostać włączony przedstawiciel Lewicy, pomimo tego, że ugrupowanie nie ma w sejmiku żadnego przedstawiciela.

W czwartek 9 maja wznowiono obrady i przystąpiono do wyboru członków zarządu. Niespodzianek nie było. To Piotr Całbecki został, już po raz piąty, przewodniczącym zarządu województwa. Jego zastępcami zostali: Aneta Jędrzejewska i Zbigniew Ostrowski. W zarządzie znaleźli się ponadto: Dariusz Kurzawa (uprzednio wicemarszałek województwa) oraz były prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Zapytany o zakres swoich kompetencji w nowym zarządzie Marek Wojtkowski mówi, ze ich podział pomiędzy członkami gremium jeszcze się nie dokonał, deklaruje jednocześnie, ze chciałby działać na rzecz spraw związanych z Włocławkiem i byłym województwem włocławskim, deklaruje także przejęcie obowiązków, które dotąd sprawował Sławomir Kopyść:

Przejmę takie sprawy, jak chociażby sport, programy operacyjne, bo wszystko na to wskazuje i oczywiście nadzór nad jednostkami wojewódzkimi, które znajdują się w naszym mieście.

Ostatecznie w składzie zarządu nie znalazł się żaden przedstawiciel Lewicy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz