Podsumowanie pierwszych dwóch dni majowego weekendu na włocławskich drogach

2024-05-03 12:50:28, Q4

Włocławscy policjanci dokładają wszelkich starań, by długi weekend należał do bezpiecznych. Kontrole trzeźwości kierowców, reagowanie na niebezpieczne wykroczenia drogowe i inne przedsięwzięcia - wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Wydłużony weekend, to czas który sprzyja wyjazdom poza miejsce zamieszkania. Przez pierwsze dwa dni działań tj. od wtorku (30.04.2024) do środy (1.05.2025) policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 13 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami.

Podczas działań policjanci ujawnili także czterech kierujących swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden prowadził pojazd mechaniczny, a trzech jechało rowerami.

Do zatrzymania kierującego autem doszło w środę (1.05.2024) na ulicy Kapitulnej we Włocławku, gdzie kierowca opla uderzył w słupek od sygnalizacji świetlnej. Przeprowadzone badanie trzeźwości 20-latka wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez uprawnień mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego odpowie przed sądem. Za takie zachowanie na drodze może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna mogąca wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Natomiast trzech nietrzeźwych rowerzystów, u których badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie za popełnione wykroczenia ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy, że wzmożone działania policjantów potrwają do poniedziałku (6.05.2024) i skierowane są one na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkownikom dróg.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz