Warsztaty logopedyczne w PP nr 9

2024-04-15 12:18:53, Q4

W dniach 9 i 10 kwietnia 2024r w ramach profilaktyki logopedycznej w Przedszkolu Publicznym nr 9 odbyły się warsztaty dla rodziców z udziałem dzieci. Prowadziła je logopeda mgr Helena Podlewska.

Prezentowane były ćwiczenia i zabawy logopedyczne usprawniające aparat mowy, ćwiczenia przygotowujące do wymowy głoski „r”, ćwiczenia i zabawy słowne utrwalające wywołane i ćwiczone głoski oraz ćwiczenia z robotem edukacyjnym, które pozwalają na rozwijanie myślenia kreatywnego. Ćwiczony był także słuch fonemowy oraz rozpoznawane były litery.

Ćwiczenia i zabawy logopedyczne prezentowane rodzicom i dzieciom podczas warsztatów miały na celu pokazanie jak rodzice powinni i mogą pracować z dziećmi w domu, ćwicząc i bawiąc się.

Atmosfera podczas warsztatów była miła. Dzieci zaciekawione, chętnie uczestniczyły w zajęciach. Z niecierpliwością oczekiwały na zabawy i ćwiczenia z robotem edukacyjnym. Rodzice dostali zestawy ćwiczeń do pracy i zabawy z dziećmi w domu. Różnorodność sposobów rozwijania zainteresowań dzieci wpływa na osiąganie przez nich umiejętności w zakresie rozwoju mowy i myślenia w tym kreatywnego. Dzieci stosownie do swoich możliwości znajdowały różne sposoby rozwiązywania problemów odczytując z pomocą kart do kodowania zestaw poleceń i programując robota tak, aby przemieścił się do wskazanego celu. Rozwijane było myślenie kreatywne.

Zarówno rodzice jak i dzieci uważali, że tego typu warsztaty logopedyczne należy kontynuować.

(Inf. prasowa PP Nr 9)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz