Zielona rewolucja we Włocławku. W kawiarni obywatelskiej odbędą się warsztaty, eko spotkania, energetyczne rozmowy

2024-04-05 17:35:19, Q4

Dzięki współpracy z Kongresem Ruchów Miejskich, po serii warsztatów, szkoleń i spotkań, Fundacja Ładowarka rusza we Włocławku z zieloną rewolucją. Będzie to cykl warsztatów o ekologii i energetyce społecznej dla dzieci i dorosłych, spotkania z ekspertami transformacji energetycznej oraz energetyczne rozmowy o politykach energetycznych ośrodków miejskich.

Miejsce warsztatów: kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" - Centrum Rewitalizacji ul. 3 Maja 18.
Termin: od 27 do 30 kwietnia 2024 r.

Wkrótce zostanie opublikowany pełen kalendarz warsztatów, a tymczasem Fundacja Ładowarka zaprasza uczniów włocławskich szkół od wzięcia udziału w UCZNIOWSKIM EKOLOGICZNYM BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2024. Do 21 kwietnia każdy uczeń, po skonsultowaniu pomysłu w klasie i z nauczycielem, może zaproponować działanie ekologiczne w swojej placówce, które sfinansuje w całości Fundacja Ładowarka. Mogą to być drobne nasadzenia, warsztaty ekologiczne czy spotkanie z ekspertem, które przysłuży się lokalnej społeczności.

Szczegóły „zielonej rewolucji” można sprawdzić na:

https://www.facebook.com/events/948277973415607/?ref=newsfeed

Projekt „Zielona rewolucja – energetyka obywatelska w małych i średnich miastach” jest finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy #EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz