Młodzi kandydaci Platformy Obywatelskiej o swojej wizji Włocławka

2024-03-25 14:50:20, Q4

Utrzymanie i poszerzenie oferty kulturalnej dla młodych ludzi, ale także kwestia mieszkań i wreszcie „zazielenienie miasta”, pod tymi hasłami idą do wyborów najmłodsi kandydaci do Rady Miasta na listach PO.

Na naszych listach mamy najniższą średnia wieku – podkreśla Marek Wojtkowski, mówiąc o listach wyborczych ugrupowania. Ubiegający się o reelekcję prezydent miasta dodaje, że jest to jeden z dwóch wyróżników listy ugrupowania. Kolejnym jest obecność na listach dużej liczby kobiet:

Okręg południe-Michelin jest okręgiem z przewagą kobiet. Tam spośród dziewięciorga kandydatów jest 5 kobiet i czterech mężczyzn, a w pozostałych okręgach są zachowane parytety – przypomina.

Wśród kobiet na listach PO znalazła się między innymi Agata Kopyść, startująca z szóstego miejsca w Śródmieściu. Dla niej istotnym jest by wyłoniona w nadchodzących wyborach Rada Miasta zajęła się zwalczaniem „betonozy”, czy zadbała też o rozwój infrastruktury wypoczynkowej. To tylko niektóre z propozycji programowych, z którymi idą do wyborów młodzi kandydaci.

„Jesteśmy wiarygodni w temacie młodych, bo to młodzi przedstawiają ten program” – mówi Jakub Lewandowski. Jak podkreśla, kandydatom PO zależy na tym stworzyć w mieście warunki do powstrzymania rosnącej tendencji do migracji wyjazdowej z miasta wśród młodych. Jednym z priorytetów jest utrzymanie i poszerzenie oferty kulturalnej skierowanej do młodych włocławian, ale nie tylko. Oprócz rozwijania zasobu mieszkań komunalnych Jakub Lewandowski chciałby także zachować i rozwijać infrastrukturę rekreacyjno-sportową dostępną dla mieszkańców Włocławka.

Jak powinien wyglądać Włocławek z perspektywy młodych? Więcej w materiale wideo:

Komentarze (1)


sylvio (2024-03-25 19:53:14) Zgłoś do moderacji
Może młodzi z Platformy będą mieć również wizję na obniżkę ceny za ciepło ? MPEC jest spółką miejską i jakoś zataił ,że ceny za tonę węgla wróciły jak te sprzed pandemii ? W czasie pandemii wzrosły z 1000zl z tonę do 3000zł. Cena za ciepło wzrosła bardzo szybko minimum o 100 procent. Teraz cena za tonę od dawna to ponownie 1000zł ale obniżki nie ma. To pytanie nie jest skierowane tylko do Pana Wojtkowskiego ale również do jego zastępcy Pana Kukuckiego i ich radnych. Ładnie urząd się obłowił kasy z mieszkańców miasta. Na pewno nie uczciwie...

Dodaj swój komentarz