W chemiku zagościły 'Mazurki i baby świętami malowane'

2024-03-22 16:58:45, Q4

"Mazurki i baby świętami malowane" to tytuł corocznego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku. Uczniowie z miasta i powiatu włocławskiego rywalizowali dekorując świąteczne wypieki.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 19 drużyn z 12 szkół. Jury miało słodki orzech do zgryzienia, bo w zgodnej opinii uczestnikom nie zabrakło kreatywności i pomysłowości w zdobieniu ciast z wielkanocnego stołu.

W skład jury wchodzili: Małgorzata Rybacka, właścicielka cukierni w Ciechocinku, Marta Iwańska, manager restauracji „Dziedziniec”, Mateusz Kieszkowski reprezentujący Starostwo Powiatowe oraz Natalia Pietrzak, kierownik zakładu Piekarni „Południe”.

I miejsce – Amanda Lewandowska – SP nr 20 Włocławek (Babka)
II miejsce – Izabela Kakaryga i Katarzyna Rybowska – SP Boniewo (Mazurek)
III miejsce – Kinga Cymerman i Julia Olak – SP Grabowo (Mazurek)

Warto podkreślić, że konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody za sprawą sponsorów. Dlatego też w imieniu organizatorów – Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku chcielibyśmy przekazać szczególne podziękowania dla sponsorów i darczyńców.

Wśród nich znaleźli się:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piekarnia "Południe" z Włocławka
Restauracja "Dziedziniec" z Włocławka
Pan Mariusz Kieszkowski absolwent ZSCH - naczelnik wydziału Rolnictwa i Ochrony środowiska w Starostwie Powiatowym we Włocławku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wykonanie tak pięknych i smakowitych wyrobów konkursowych. Poniżej publikujemy relację wideo oraz zdjęcia z wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz