Tak zmienił się Włocławek w 2023 roku

2024-01-11 14:16:56, materiał partnera

Nowe drogi i przebudowy już istniejących, inwestycje infrastrukturalne, ale także społeczne, czy wreszcie dotyczące troski o środowisko. Tak właśnie zmienił się Włocławek w roku 2023.

Miniony rok przyniósł zakończenie szeregu wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, inne, już rozpoczęte, dobiegną końca w najbliższym czasie. Zmiany widać gołym okiem i dotyczą one każdego włocławskiego osiedla, wpływając w sposób bezpośredni na jakość życia w mieście. Wiele jest też takich, które służyć będą mieszkańcom całego miasta i nie tylko im.

Rok 2023 przyniósł szereg inwestycji drogowych, tak istotnych jak choćby remont ulicy Lipnowskiej i budowa łącznika pomiędzy ulicami Kruszyńską i Kaliską. Bardzo zaawansowane są prace nad drogą alternatywną pomiędzy Michelinem a Południem. Ich zakończenie nie tylko wpłynie na komfort życia mieszkańców, ale także pozwoli na rozpoczęcie remontu al. Jana Pawła II.

Miniony rok to także inwestycje kubaturowe, z których szczególnym powodem do dumy jest otwarcie Interaktywnego Skarbca Fajansu. Nowoczesny, funkcjonalny a przede wszystkim niestandardowo prezentujący historię włocławskiego fajansu obiekt, cieszy się dużym zainteresowaniem i już w tej chwili staje się ważnym punktem na turystycznej mapie miasta.

Co jeszcze zmieniło się we Włocławku w 2023 roku? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz