Ratusz podsumował rok 2023

2024-01-11 13:39:51, Q4

Rok ambitnych zadań inwestycyjnych, realizacje programów społecznych, inwestycje w bezpieczeństwo i kulturę. Styczeń to czas podsumowań minionych 12 miesięcy, dziś Marek Wojtkowski ocenił ubiegłoroczne działania włocławskiego samorządu.

Miniony rok, to kilka znaczących realizacji inwestycyjnych – poskreślał prezydent na dzisiejszej konferencji prasowej. Marek Wojtkowski mówił o inwestycjach drogowych, ale nie tylko.

Nieprzypadkowo znajdujemy się w Interaktywnym Skarbcu Fajansu. Jest to inwestycja, która została zrealizowana właśnie w 2023 roku, bardzo ważna z punktu widzenia wizerunkowego miasta i kreowania fajansu na leitmotiv naszego miasta – podkreślał prezydent.

To jednak nie jedyna inwestycja, jaką w minionym roku mógł pochwalić się włocławski samorząd. Sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych Centrum Wsparcia Społecznego, czy wreszcie koniec prac nad Centrum Aktywizacji przy 3 Maja 18 – to inwestycje, jakie udał się dokończyć w ciągu minionych miesięcy.

Do tej listy dodać należy szereg inwestycji drogowych. Zakończyły się prace nad przebudową ulicy Lipnowskiej, powstał też łącznik pomiędzy Kaliską a Kruszyńską na włocławskim Południu. Wciąż trwają prace nad budową drogi alternatywnej łączącej Południe z Michelinem.

Rok 2024 nie będzie wcale łatwiejszy. Jak informowaliśmy, mamy niezwykle ambitny budżet inwestycyjny i będzie co robić – zapowiada Marek Wojtkowski.

W tym roku zakończą się wspomniane wcześniej inwestycje drogowe, jednak nie tylko na nich skupiać się będzie ratusz, który z nadzieją oczekuje na uwolnienie środków z Krajowego Planu Odbudowy i funduszy strukturalnych. Zasilenie nimi budżetu miasta pozwoliłoby na rozpoczęcie prac nad kolejnymi inwestycjami w Śródmieściu, choćby przebudowę ulicy 3 Maja w woonerf.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz