Finał Mistrzostw Polski w badmintonie. Sukces uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych

2023-12-19 11:18:03, Q4

Włocławski „Elektryk” poinformował o historycznym sukcesie swoich uczniów: Michała Ledziona oraz Jakuba Kacprzaka, którzy zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Polski w badmintonie. Jest to pierwsza kwalifikacja w tej dyscyplinie oraz czwarta bez podziału na dyscypliny w całej historii sportu w Zespole Szkół Elektrycznych.

Włocławski „Elektryk” poinformował o historycznym sukcesie swoich uczniów: Michała Ledziona oraz Jakuba Kacprzaka, którzy zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Polski w badmintonie. Jest to pierwsza kwalifikacja w tej dyscyplinie oraz czwarta bez podziału na 

Finały odbyły się 24-26.11.2023 r. w Białymstoku w szkole mistrzostwa sportowego, gdzie uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych konfrontowali się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Samo miejsce, czyli klub Hubal w Białymstoku, jest kolebką badmintona: z tego klubu wywodzą się tacy zawodnicy jak Nadieżda Kostiuczyk – Zięba oraz Robert Mateusiak, którzy reprezentowali nasz kraj na trzech Igrzyskach Olimpijskich zajmując 5 miejsca.

W ogólnej klasyfikacji mistrzostwa, Zespół Szkół Elektrycznych zajął IX miejsce, co jest dużym sukcesem. Opiekunem drużyny był Michał Maj.

Pełna informacja na ten temat: https://zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2023_2024/mp_badminton.php

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz