W Centrum Kultury Browar B. odbędą się imieniny Mikołaja Kopernika. Teleskopy i mobilne planetarium to tylko część atrakcji

2023-12-04 12:10:15, Q4

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Piotrem Majewskim, dziennikarzem i redaktorem naczelnym Radia Teleskop, które będzie propagować astronomię wśród uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Włocławka.

Dnia 6 grudnia 2023 r. młodzież skorzysta z mobilnego planetarium, użyje teleskopów, aby przyjrzeć się obiektom astronomicznym, a także wykona kosmiczne magnesy i breloczki. Uczestnicy wysłuchają również prelekcji Piotra Majewskiego o bohaterze roku 2023 – Mikołaju Koperniku, o jego życiu oraz dokonaniach.

Do udziału w imprezie Browar B. zaprasza grupy zorganizowane ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Możliwość skorzystania z planetarium będą mieli również wszyscy chętni, którzy 6 grudnia odwiedzają Centrum Kultury Browar B. w godzinach popołudniowych, od godziny 16.00 do 18.00.
Oprócz tego planowana jest wystawa astrofotografii autorstwa Piotra Majewskiego, a dla młodszych uczestników przygotowany będzie model rakiety Saturn 5, zrobiony w całości z klocków Lego. Bilety w cenie 7 zł w kasie Browaru B.

Szczegóły można sprawdzić na: https://www.facebook.com/events/3554795488141273/?ref=newsfeed

Wydarzenie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Obraz PayPal.me/FelixMittermeier z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz