Dworzec PKP: Peron nr 2 w przebudowie

2023-11-03 13:39:47, Q4

Ma być nowoczesny, funkcjonalny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim zadaszony. Na włocławskim dworcu PKP trwają prace nad przebudową peronu nr 2.

Od kilku miesięcy włocławianie mogą korzystać już z nowego budynku dworca PKP. Przylegający do obiektu peron nr 1 został zmodernizowany w ramach prowadzonych prac budowlanych. Niestety peron nr 2 dworca wciąż by pamiątką po starym, rozsypującym się budynku. Już podczas otwarcia obiektu zapowiadano, ze i on doczeka się dogłębnej modernizacji. Kilka dni temu ruszyły prace.

Prace zakończą się w czerwcu przyszłego roku, a koszt tego przedsięwzięcia to bagatela 22 miliony złotych – mówi Joanna Borowiak – To bardzo ważna sprawa, dlatego, że mamy już nowy i nowoczesny dworzec, mamy nowoczesny peron pierwszy przylegający do budynku dworca, będziemy mieli również nowoczesny peron drugi – zapowiada parlamentarzystka.

Peron drugi ma być wyposażony we wszystkie ułatwienia dla osób z ograniczoną mobilnością, w tym windy i co ważne z punktu widzenia oczekujących podróżnych ma być zadaszony (wiata o długości 150 metrów) co bardzo podniesie jego funkcjonalność. Joanna Borowiak zapowiedziała przy tej okazji, że podjęła starania, by podobne zadaszenie pojawiło się na peronie pierwszym.

To nie jedyna inwestycja, jaka toczy się teraz w obrębie dworca PKP. Trwają prace modernizacyjne w tunelu łączącym dworzec z osiedlem Południe. Te, mają zakończyć się w ciągu miesiąca.

Finalna data oddania do użytku nowej inwestycji do czerwiec przyszłego roku. Jak zapowiada Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ten termin zostanie dotrzymany.

Wykonawca dosyć intensywnie wykonuje te prace. Wykonawcą jest spółka z grupy kapitałowej PKP PLK i mogę zapewnić, że na pewno jakość i termin będą tutaj celem nadrzędnym – zapowiada.

Prace prowadzone są przy utrzymaniu częściowej dostępności peronu drugiego dla podróżnych.

Komentarze (1)


Czarek (2023-11-04 18:36:17) Zgłoś do moderacji
co jak co nie darze sympatią ale nasza Nancy jest fotogeniczna

Dodaj swój komentarz