Wszystkich Świętych - co warto wiedzieć

2023-10-31 11:03:14, Q4

Darmowe przejazdy autobusami MPK, uruchomione linie specjalne, wreszcie tradycyjne już zmiany w organizacji ruchu w rejonie włocławskiej nekropolii przy ulicy Chopina. Co warto wiedzieć o tegorocznym święcie Wszystkich Świętych? Szczegóły pniżej:

Zasady organizacji ruchu w rejonie cmentarza

Zmiana organizacja ruchu obowiązuje do dnia 02.11.2023 r. do godz. 6:00 (choć nie wszystkie zasady będą obowiązywały przez wszystkie te dni). Ruch jednokierunkowy obowiązuje na ul. Cmentarnej, łączniku ulic Cmentarnej i Komunalnej oraz na ul. Komunalnej. (30.10 – 02.11), nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Górskiego na wprost w ul. Cmentarną (30.10. – 31.10.), wyjazd z ul. Cmentarnej tylko w lewo (01.11 – 02.11).

Zamknięty będzie ruch kołowy na ul. K. Górskiego na odcinku od Al. Chopina do rozwidlenia ul. K. Górskiego i Sportowej (01.11 – 02.11). Na Al. Chopina pojawi się wygrodzenie wzdłuż cmentarza w pasie rozdziału jezdni. Skanalizowanie ruchu na ul. Cmentarnej będzie się odbywało przy pomocy czasowego oznakowania poziomego oraz urządzeń BRD oraz trwałego wygrodzenia pasa wyłączonego z ruchu na parkingu na ul. Cmentarnej naprzeciw cmentarza (wygrodzenie części parkingu dla osób z niepełnosprawnością ruchową).

Zatoki postojowe będą wydzielone na ul. Cmentarnej wzdłuż pętli autobusowej częściowo dla pojazdów zaopatrzenia i częściowo dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nastąpi wygrodzenie na łuku (wyjazd z łącznika w ul. Cmentarną) w celu uniemożliwienia postoju pojazdów. Przejazd na wysokości firmy „Petrokan” w dniach 01.11 – 02.11 będzie zamknięty.

Kierowanie ruchem drogowym w tym rejonie miasta będzie prowadzone ręcznie, przez uprawnione służby.

Kursują linie specjalne. 31 października oraz 1 i 2 listopada wszystkimi autobusami MPK podróżujemy bezpłatnie

W okresie 30-31 października kursują cztery dodatkowe linie specjalne, a 1 listopada na ulice wyjedzie kolejnych dziesięć autobusowych linii specjalnych. Część z nich będzie kursować także na cmentarz w Pińczacie.

Na ulicy Komunalnej wraz z łącznikiem do ul. Cmentarnej oraz ul. Cmentarnej w dniach 30.10 – 01.11 wydzielony zostanie pas ruchu dostępny tylko dla pojazdów transportu zbiorowego (bus-pas) co ułatwi przemieszczanie się autobusów i skróci czas jazdy do i z
cmentarzy.

Warto pamiętać, że w dniach 31.10.2023r. i 1.11.2023r. autobusy linii nr 12 i 15 nie wjadą w ulicę Cmentarną, tylko zatrzymają się przy al. Chopina: w kierunku Ostrowskiej/Przemysłowej : przystanek Hala Mistrzów 01, w kierunku Wienieckiej/Wiejskiej : przystanek Basen Delfin 02.

W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada wszystkie przejazdy w granicach administracyjnych miasta oraz na linii P, są bezpłatne.

Szczegóły można sprawdzić na: https://mpk.com.pl/

Przypominamy, że 1 listopada będzie dostępna usługa „door-to-door”

1 listopada 2023 roku w godz. od 7:00 do 21:00 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych usług transportowych door-to-door. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 531 053 099, poprzez adres mailowy: przejazd@mopr.wloclawek.pl lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku: ul. Ogniowa 8/10.

Użytkownikami usługi transportowej door-to-door są mieszkańcy Miasta Włocławek w wieku 18 lat i więcej z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, w tym w szczególności:

-osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawnościlub równoważne,
-osoby z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się, nieposiadające orzeczenia ostopniu niepełnosprawności,
-osoby w wieku senioralnym 60+ z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności.

W tych godzinach odwiedzimy groby bliskich

W dniu 31 października oraz 2 listopada – w Dzień Zaduszny – Cmentarz Komunalny przy al. Chopina i Cmentarz Komunalny w Pińczacie będą otwarte od godziny 5.00 do godziny 22.00. Natomiast 1 listopada obydwa cmentarze będą czynne do północy.

Na cmentarzach są dostępne są wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego

O zorganizowanie takich miejsc zadbała spółka BAZA. Są one wyposażone w to, co najbardziej potrzebne przy przedświątecznych porządkach: grabie, konewki, miotły,
wiaderka.

Oczywiście, przybory są dostępne nieodpłatnie, a po skorzystaniu należy je odnieść na miejsce, żeby inni chętni tez mogli ich użyć.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz