20 Rajd Włocławski – Choceń 2023

2023-10-31 13:26:18, Q4


kiedy 2023-11-05 | 10:00 gdzie Choceń, Sikorskiego 12

Automobilklub Włocławski wraz z Wójtem Gminy Choceń Romanem Nowakowskim zapraszają na 20 Rajd Włocławski - Choceń 2023 zaliczany jako III Runda Mistrzostwa Okręgu PZM Bydgoszcz w KJS.

Rajd Włocławski dzięki Władzom Gminy ma kolejny raz przyjemność gościć w miejscowości Choceń i jej okolicach. Wzorem lat poprzednich kontynuujemy formę rajdu z wykorzystaniem odcinków drogowych. Tym razem na uczestników czekają dwie próby OSowe w miejscowościach Bodzanowo oraz Ząbin. Pierwsza z nich krótsza o długości ok 1,7 km z dużą ilością szybkich łuków wiodąca przez malownicze pola. Druga to odcinek liczący niespełna 3 km. Bardziej wymagający, na "odwagę", z kilkoma ślepymi zakrętami oraz różnicami wysokości. Obie próby prowadzą po równej nawierzchni asfaltowej. Uczestnicy będą mieli do pokonania każdą po 4 razy w czterech pętlach. Razem osiem bardzo fajnych i wymagających odcinków. Równy asfalt i seria szybkich zakrętów zwiastują bardzo widowiskową jazdę.

Start pierwszego zawodnika o godz. 10 przy ul. Sikorskiego 12 na terenie GOSiR w Choceniu. Impreza jest otwarta dla publiczności. Przed startem kibice będą mogli w parku maszyn (teren przy boiskach GOSiR) obserwować przygotowania zawodników do
rywalizacji. Dodatkowo w trakcie trwania rajdu każdy z zawodników będzie musiał udać się do bazy rajdu na tzw. serwis. To okazja dla kibiców, aby zobaczyć sportowe auta z bliska i przyjrzeć się pracom serwisowym jakie będą przy nich wykonywane.

Wstęp na odcinki drogowe z zachowaniem zasad szczególnej ostrożności oraz stosowaniem się do poleceń obsługi rajdu i strażaków OSP zabezpieczających odcinki. Pierwszy zawodnik na mecie zlokalizowanej w GOSiR zamelduje się ok godz. 15. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród przewidziane jest na godz. 17.30.

Impreza skierowana jest do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji. Chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami pokonując przygotowane próby sportowe na czas. Do wzięcia udziału w tego typu zawodach wystarczy auto z aktualnymi badaniami technicznymi oraz opłaconą polisą OC. Kierowca musi posiadać prawo jazdy kat. B i razem z pilotem muszą być wyposażeni w kaski. Pilot musi mieć ukończone 17 lat.

Regulamin oraz karta zgłoszenia jest dostępna pod adresem: http://www.automobilklub.q4.pl

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1061252781549627

(Inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz