Włocławska Rada Miasta ma nową wiceprzewodniczącą

2023-10-30 12:18:46, Q4

Wyborcze rozstrzygnięcia sprawiły, że dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Łuczak zasiądzie w sejmowym fotelu. Oznacza to, że żegna się z mandatem radnego i stanowiskiem wiceprzewodniczącego. A jego miejsce radni wybrali Katarzynę Zarębską.

Zgodnie z umową koalicyjną pomiędzy Nową Lewicą a Koalicją Obywatelską wakujące stanowisko wiceprzewodniczącego miała obsadzić Koalicja Obywatelska. Tak też się stało. Radna Ewa Szczepańska zgłosiła kandydaturę Katarzyny Zarębskiej:

Jest osobą, która zasiada w radzie już kolejną kadencję. Nabrała doświadczenia w czytaniu uchwał. Była i jest przewodniczącą Komisji Budżetu. Bardzo dobrze sobie radziła. Jest osobą energiczną, prężną, która potrafi świetnie rozwiązywać problemy, która potrafi dobrze organizować prace klubu. Stąd propozycja naszego klubu – argumentowała Ewa Szzczepańska.

W głosowaniu kandydatka nie miała konkurencji, gdyż Prawo i Sprawiedliwość nie zdecydowało się na wystawienie kontrkandydata:

Od początku Koalicja Obywatelska i Lewica zanegowały dobre obyczaje, by w prezydium rady było miejsce dla przedstawiciela największego klubu, jakim od początku było Prawo i Sprawiedliwość. W związku z tym, że dziś mamy taką roszadę związaną z klubem Koalicji Obywatelskiej, my nie będziemy w tym uczestniczyć – tłumaczył radny Janusz Dębczyński.

W prezydium rady, po wyborze Katarzyny Zarębskiej zasiadają obecnie: Piotr Kowal (przewodniczący) oraz Elżbieta Rutkowska i Joanna Hofman- Kupisz.

Miejsce Krystiana Łuczaka w Radzie Miasta zajął Marek Wasielewski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz