Interaktywny, nowoczesny, wyjątkowy. Skarbiec Fajansu czeka na odwiedzających

2023-09-29 16:14:57, Q4

Choć przybliża 150 letnią historię włocławskiego fajansu, to trudno nazwać go muzeum. To naprawdę imponująca, nowoczesna placówka, która ma do zaoferowania odwiedzającym dużo więcej niż tylko „spotkanie z historią”. Interaktywne Centrum Fajansu od dziś czeka na odwiedzających.

W tym roku włocławski fajans obchodzi 150-lecie swego istnienia. To długa tradycja wyrobu, który stał się niejako symbolem Włocławka. Choć po 1989 roku mogło się wydawać, że „włocławki” odejdą do historii, to jednak udało się ocalić produkcję a ostatnie lata przyniosły renesans zainteresowania włocławskim fajansem.

Czcigodny jubilat nie mógł chyba wymarzyć sobie lepszego prezentu, niż ten, który dziś uchylił swe podwoje dziś u zbiegu Królewieckiej i Żabiej. Skarbiec Fajansu to nowoczesna placówka, która nie tyle prezentuje historię „włocławków”, co wciąga odwiedzających w interakcje ze światem fajansu i uczy w niekonwencjonalny sposób. Jeśli dodamy do atrakcyjną ekspozycję, przyjazne dla użytkowania otoczenie i funkcjonalne pomieszczenia warsztatowe, wydaje się, że oto Włocławek doczekał się w XXI wieku kolejnej turystycznej atrakcji, mogącej przyciągać uwagę turystów z całej Polski.

Skarbiec można oglądać już dziś do godziny 20:00. Także w sobotę i niedzielę Interaktywne Centrum Fajansu czekać będzie na odwiedzających od 10:00 do 20:00 (wstęp wolny). W ramach „Fajansowego weekendu” Skarbiec oferuje także bogatą ofertę warsztatową (drukowanie 3D, warsztaty zdobienia ceramiki, pokazy szkliwienia naczyń) ale..w zdecydowanej większości nie ma już na nie wolnych miejsc.

W najbliższą niedzielę 1 października dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie koncert  plenerowy grupy Kris Quartet.  Początek o godzinie 17:00.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz