Startuje ORLEN Basket Liga

2023-09-20 14:27:20, Q4

Już dziś o godzinie 19:00 startują rozgrywki ORLEN basket Ligi. W meczu o Superpuchar Trefl zmierzy się z Kingiem Sczecin. W niedziele 24 września swój pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 rozegra Anwil, który na starcie sezonu zaprosił dziennikarzy na otwarty trening zespołu.

W zgodnej opinii ekspertów Anwil w zbliżającym się sezonie będzie jednym z faworytów OBL. Włocławianie już od początku grać będą z szóstką obcokrajowców, gdyż jak tłumaczy trener Frasunkiewicz klub nie chciał przepłacać, by zakontraktować graczy z polskim paszportem. Pomimo tego polska rotacja Anwilu wygląda imponująco: Kamil Łączyński (który jeszcze przez kilka tygodni leczyć będzie kontuzję), Jakub Schenk (dwumiesięczny kontrakt w miejsce Łączyńskiego), Jakub Garbacz, Igor Wadowski, włocławianin Bartosz Łazarski, Maciej Bojanowski (leczy kontuzję), weteran Mateusz Kostrzewski i Filip Siewruk. W tym miejscu warto też wspomnieć, że wciąż o polski paszport stara się Luke Petrasek.

Myślę, że w tym sezonie mamy 10 równych graczy na każdej pozycji. W zeszłym sezonie mieliśmy gdzieś jakieś braki, teraz to na pewno uległo zmianie. Myślę też, że ten zespół jest trochę bardziej inteligentny. Po pierwszych treningach widzę, ze szybciej łapiemy pewne szczegóły. Tak więc na pewno idziemy w dobrym kierunku – mówi Przemysław Frasunkiewicz.

Już w najbliższą niedzielę 24 września Rottweilery zagrają przed własną publicznością inaugurując ligowe rozgrywki. Przeciwnikiem włocławian będzie ekipa Trefla Sopot. Początek spotkania o 17:30.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz