Miasteczko Zdrowia po raz trzeci

2023-09-12 13:35:36, Q4

W minioną sobotę, 09 września, Hala Mistrzów zamieniła się w medyczne centrum regionu. Włocławianie i nie tylko oni, mieli okazję skorzystać z bogatej oferty przygotowanej w ramach Miasteczka Zdrowia.

To była już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację ANWIL, które w zamyśle ma być imprezą promującą zdrowie, jak i okazją do przeprowadzenia szerokiej gamy badań przez zainteresowanych. Nie inaczej było w tym roku.

Jest to bardzo ważne wydarzenie, które jest potrzebne ze względu na to, ze można skorzystać tu z bezpłatnych, szybkich badań, porad specjalistów medycznych i konsultacji lekarskich – podkreśla Bożena Cichocka, prezes zarządu Fundacji ANWIL.

W tym roku, w ramach Miasteczka przygotowano ponad 20 gabinetów medycznych. Odwiedzający mogli skorzystać z porad i badań prowadzonych, między innymi, przez otolaryngologa, laryngologa, okulistę, internistę czy kardiologa. Po raz pierwszy, w tym roku, w Hali Mistrzów pojawił się też gabinet dedykowany dla młodszych pacjentów.

Bogata oferta medyczna, to od początku organizacji wydarzenia, zaledwie jeden z z jego aspektów. Podobnie jak w ramach poprzednich edycji, także i tym razem na uczestników czekały różnorakie warsztaty i inne atrakcje. Znaczna część z nich skierowana była do najmłodszych, jednak nie tylko do nich.

Uczestnicy mogli także wziąć udział w pokazach samoobrony, organizowanych przez ORLEN Ochronę, pokazach gaśniczych w wykonaniu zakładowej straży pożarnej ANWILU, czy wreszcie eksperymentować przy stoisku ORLEN Laboratorium.

Jeśli zdrowie, to także sport – tu o kondycję młodych włocławian zadbały w tym roku: TKM Włocławek i WKB Start.

Warte odnotowania, jest też to, że tegoroczna edycja wpisała się też w obchody Międzynarodowego Dnia Czytania Książek. Na specjalnie przygotowanym stoisku dzieci i rodzice mogli nawzajem czytać sobie przygotowane przez organizatorów książki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz