Browar B. świętuje jubileusz

2023-09-06 12:39:47, Q4

10 lat temu, 1 września 2013 roku, decyzją władz miasta powołano do życia Centrum Kultury „Browar B.”. Swój jubileusz instytucja świętować będzie przez kolejnych 9 miesięcy, aż do 17 maja przyszłego roku, w 10 rocznice przekazania do użytku budynku przy ulicy Bechiego.

„Browar B.” swój jubileusz zainaugurował w minioną niedzielę, podczas koncertu „Serca bicie”, poświęconemu pamięci Andrzeja Zauchy. To jednak zaledwie początek. Kolejne tygodnie i miesiące przyniosą nam olejne wydarzenia organizowane w ramach rocznicy a całość zwieńczy uroczysta gala, zaplanowana na maj przyszłego roku.

Przez dekadę „Browar B.” na stałe wpisał się w pejzaż kulturalny miasta, stając się gospodarzem licznych imprez, spektakli, czy koncertów.

Powiem Państwu tylko tyle (...), że trzysta tysięcy włocławian odwiedziło „Browar B.” na ważnych koncertach. Ponieważ tutaj na pewno każdy mieszkaniec Włocławka był kilkukrotnie – podsumowuje zastępczyni prezydenta Włocławka Domicela Kopaczewska.

Wśród imprez, dla których domem stało się włocławskie Centrum Kultury warto wymienić choćby: Finał Turnieju Poezji Śpiewanej, Fajans Festiwal, organizowany przez minione dwa lata United Session i wiele innych.

Oprócz tego mamy dziesiątki innych wydarzeń, oraz sekcje, warsztaty zajęcia. W tym roku pięćdziesiąt grup, sekcji, warsztatów, będzie działać w „Browarze” przez cały rok, cyklicznie, permanentnie – podkreśla Lidia Piechocka Witczak, dyrektor Centrum.

Z okazji jubileuszu włocławianie mogą oglądać specjalną wystawę, poświęconą wydarzeniom, które w ciągu minionych 10 lat, odbyły się w murach dawnego Browaru Bojańczyka. Autorem prezentowanych na niej fotografii jest Mariusz Maciejewski. Wystawę oglądać można w dwóch miejscach – na placu Wolności oraz w foyer „Browaru B.”.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz