Czwarta edycja wydarzenia Kolarskiego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu już w najbliższą niedzielę!

2023-06-30 14:50:20, Q4

Drugiego lipca pod Centrum Społeczno-Kulturalnym w Kowalu rozpocznie się kolejna już edycja kolarskiego święta . Oficjalne rozpoczęcie i złożenie kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowane jest na godzinę 9.00. Całe wydarzenie organizowane jest z zamiarem promocji naszego regionu, w szczególności gminy Kowal, Baruchowo i Lubień oraz ogólnej popularyzacji zdrowego spędzania wolnego czasu. Wydarzenie podzielone będzie na część profesjonalną oraz rodzinną. Każdy uczestnik dostanie za ukończenie swojego dystansu medal pamiątkowy.

Zawodnicy będą w tym roku rywalizować ze startu wspólnego na dystansie 65 kilometrów. Organizatorzy posiadają kilka rezerwowych numerów startowych i serdecznie zachęcają do stawiania się w punktach rejestracji od godziny 7.30. Na trasie znajduje się punkt żywieniowy. Dla osób z najlepszymi czasami przewidziane są nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów wyścigu.

Dla młodszych pasjonatów kolarstwa zorganizowany zostanie dystans rodzinny na 10 kilometrów. Udział w nim mogą brać udział osoby poniżej 18 roku życia i ich opiekunowie. Zapisy na ten dystans będą trwały w dniu wydarzenia, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy w niedzielę pod Centrum Społeczno-Kulturalne w Kowalu o godzinie 9.00. Nagrodą główną dla młodych uczestników jest rower górski, zwycięzca zostanie wyłoniony za pomocą losowania.
Bezpieczeństwo na trasie wyścigu zapewnią organizatorzy wraz z wolontariuszami motocyklistami z Grodu Łokietka Brześć Kujawski oraz regionalne oddziały OSP.

Sponsorem Wyścigu Kolarskiego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu oraz nagrody głównej w wyścigu rodzinnym – roweru górskiego jest ANWIL SA, producent nawozów azotowych oraz polichlorku winylu.

Do sponsorów należą również: Lumac - Polskie szyby zespolone , Bikers by Jamróz, D&R Dispersions & Resins Sp. z o. o., Atlanta, PG Bikes, Selenka, Toyota Jaworski Auto, Starostwo Powiatowe Włocławek, Miasto Kowal, Gmina Lubień Kujawski, Gmina Kowal, Gmina Baruchowo oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyścigu albo do kibicowania uczestnikom w Kowalu. Zapewniamy wspaniałą kolarską atmosferę!

(Inf, prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz