Ciepłe Mieszkanie - nowy program we Włocławku

2023-05-23 12:24:42, Q4

Urząd Miasta od lat prowadzi kompleksowe działania mające na celu poprawę jakości powietrza na terenie miasta. Kolejnym programem realizowanym w naszym mieście jest program „Ciepłe Mieszkanie”.

Ciepłe Mieszkanie to program finansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ochrony Środowiska. Włocławek otrzymał 3 miliony złotych na wydatkowanie wśród mieszkańców miasta na przestrzeni 3 kolejnych lat.

O dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła mogą zabiegać osoby mieszkające w budynkach wielorodzinnych posiadających tytuł prawny mieszkania. To oznacza, że osoby mieszkające w kamienicach bez podziału na mieszkania nie mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od dochodów, które posiada rodzina. Szczegóły wraz z wzorami wniosków dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznych Urzędu Miasta, bądź po kontakcie telefonicznym z urzędnikami Wydziału Ochrony Środowiska.

Tak jak w poprzednich programach, pierwszym krokiem jest podpisanie umowy z Urzędem Miasta. Dopiero potem zakupić źródło ciepła, następnie otrzymać zwrot środków w zależności od dochodów. Jest to albo 35%, 65% bądź nawet 95% dla najbardziej ubogich mieszkańców miasta – mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta.

Dodatkowo, osoby które wymienią źródło ciepła dzięki dofinansowaniu, mogą dodatkowo skorzystać z kolejnego dofinansowania na wymianę stolarki drzwiowej oraz okiennej.

Akceptowalne źródła ciepła to pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne, piece na pelet, oraz dołączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wnioski od chętnych właścicieli mieszkań przyjmowane są w sposób ciągły, do czasu wyczerpania środków, od dnia 4 maja 2023 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. Wnioski należy składać do Urzędu Miasta Włocławek, Wydział Środowiska, ul. 3 Maja 22.

Warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami. Warunki ubiegania się o dofinansowanie można znaleźć w plikach załączonych do materiału przewodniego, na stronie: https://mst-wloclawek.rbip.mojregion.info/program-cieple-mieszkanie-2/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz