Włocłavia Włocławek podpisała umowę z Akademią Piłkarską Orlen Gdańsk

2023-05-19 15:13:23, Q4.pl

Wczoraj, jako 17-ty ośrodek do programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM dołączyła WKS Włocłavia Włocławek. Będzie to pierwszy ośrodek w województwie kujawsko-pomorskim.

Programem objętych jest 16 ośrodków w Polsce, w których trenuje 4000 dzieci. Jako 17. ośrodek, dołączył do programu pierwszy klub w województwie kujawsko-pomorskim - WKS Włocłavia Włocławek.

Jest to jeden z niewielu dni w długiej historii klubu, który można nazwać sukcesem organizacyjnym. Dołączamy do elitarnej grupy uczestniczących w szkoleniu pod nazwą "Piłkarska Przyszłość z Orlenem" - mówi Dariusz Pokrywczyński, członek zarządu Włocłavii Włocławek.

Piłkarska Przyszłość z ORLENEM jest sportowo-społecznym programem zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Realizacja programu nie byłaby możliwa, gdyby nie wspólna wizja jednego z największych mecenasów i partnerów sportu w Polsce, jakim jest PKN ORLEN, oraz lidera w szkoleniu piłkarskim, czyli Akademii Piłkarskiej ORLEN Gdańsk.

Inwestycje w sport młodzieżowy dają gwarancje, że na poziomie seniorskim będziemy mogli za kilka lat podziwiać sportowców na największych arenach Europy czy świata. Dlatego tak ważne jest wsparcie takich mecenasów sportu jak grupa Orlen. - mówi Tomasz Bocheński, prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Orlen Gdańsk. 

W Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM funkcjonuje również program stypendialny, który dowartościowuje tych piłkarzy, których cechuje wyjątkowy talent i pracowitość. Stypendia przyznawane są dwa razy do roku na okres 6 miesięcy. W ciągu roku ok. 250 zawodników i zawodniczek otrzymuje stypendia.

Podsumowaniem rocznej pracy w ośrodkach jest turniej „ORLEN Junior Cup” dla 12-latków. Poza walorami czysto szkoleniowymi, jest ważnym elementem integracji wszystkich klubów współpracujących z AP ORLEN Gdańsk oraz daje możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz