Tradycyjna Motoświęconka w kościele św. Stanisława BM – zdjęcia

2023-04-09 10:05:47, Q4

Każdego roku w Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. Tradycją już stało się, że w kościele św. Stanisława BM we Włocławku święcenie odbywa się w motocyklowym klimacie.

Tegoroczna „Motoświęconka”, której organizatorem są członkowie grupy ATH MotoClub Włocławek cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Pod kościół św. Stanisława BM przy ul. Wiejskiej we Włocławku przyjechało kilkadziesiąt maszyn oraz pojawiło się wielu wiernych.

Wielka Sobota, to w religii katolickiej czas odwiedzin Grobu Pańskiego. W tym dniu wierni święcą także pokarmy na stół wielkanocny. W parafiach, w tym roku, te tradycyjne spotkania odbyły się poza murami świątyń. Tak było nie tylko w kościele przy ulicy Wiejskiej, ale także w parafii Ducha Świętego, gdzie także gościliśmy z aparatem.

Zbliżająca się Wielkanoc to także czas życzeń. Redakcja Q4.pl życzy wszystkim czytelnikom przede wszystkim zdrowych ale też spokojnych i radosnych świąt w gronie najbliższych. Pogody ducha na co dzień i nadziei na lepsze jutro.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz