Posadzili 9 tysięcy sadzonek sosny

2023-04-05 13:28:39, Q4

„Łączą nas drzewa” to nazwa akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Włocławek. Społecznicy i mundurowi zasadzili wczoraj w lasach pod Włocławkiem 9 tysięcy sadzonek sosny jednorocznej.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przez leśników, jak podkreśla Mieczysław Olewnik z Nadleśnictwa Włocławek podobne spotkania organizowane są wiosną każdego roku i nie chodzi w nich tylko o zasadzenie nowej połaci lasu:

Jest to czas, kiedy możemy poznać przyrodę, kiedy możemy poznać życie lasu, jak również możemy poznać mechanizmy, które rządzą tym lasem. Wspólne sadzenie lasu pozwala nam zobaczyć jak wygląda praca leśnika, jak hoduje się sadzonki w szkółkach, jak również jak leśnicy opiekują się tymi sadzonkami – podkreśla.

W lesie nieopodal Michelina zasadzono 9 tysięcy sadzonek sosny jednorocznej, jak mówią leśnicy: „królowej polskich lasów”, bo blisko 70% drzewostanu w naszych lasach to właśnie sosna. Drzewo, które ma wyjątkową zdolność do wzrastania nawet w niesprzyjających warunkach:

Są takie lata, że sadzimy w przysłowiowy piach, ale sosna akurat bardzo dobrze sobie radzi (…) ma niewielkie wymagania i potrafi wystartować praktycznie z niczego- mówi Karol Mentlewicz z włocławskiego Nadleśnictwa.

W akcji sadzenia lasu brali udział społecznicy i służby mundurowe, między innymi: żołnierze WOT, policjanci, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz