Startuje kolejna edycja bezpłatnej nauki pływania dla mieszkańców Włocławka i okolic

2023-03-24 12:44:52, Q4.pl

ANWIL wspólnie z włocławskim WOPR-em zaprasza na trzecią edycję darmowych lekcji pływania. Praktyczne zajęcia na basenie przeznaczone są dla uczniów klas IV-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych w wieku 40+. Sprawdź, jak można się zapisać.

 

Dla włocławskiej spółki chemicznej szczególnie ważne jest wspieranie edukacji i rozwoju najmłodszych, czego kolejnym potwierdzeniem jest kontynuacja współpracy z WOPR-em.

 

  • Jako ANWIL od dawna jesteśmy blisko mieszkańców Włocławka i ich potrzeb, dlatego realizujemy projekty poprawiające warunki życia lokalnej społeczności w zakresie edukacji,

 

ochrony zdrowia, ochrony środowiska, a także aktywności sportowej. Patrząc na dotychczasowe zainteresowanie projektem „Bezpłatne lekcje pływania z ANWILEM”, mamy przekonanie, że inicjatywa była „strzałem w dziesiątkę”. W poprzednim roku wspólnie z włocławskim WOPR-em nauczyliśmy pływać prawie 200 osób! Bardzo nas to cieszy, ponieważ z jednej strony dążymy do wyrównywania szans, z drugiej stawiamy na zdrowy styl życia poprzez ukierunkowanie na sport. Umiejętność pływania ma również wpływ na bezpieczeństwo i właściwe zachowanie nad wodą - mówi Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu ANWILU.

 

Zajęcia na basenie dedykowane są uczniom szkół podstawowych (klas IV-VIII), ponadpodstawowych i dorosłym w wieku 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego. Lekcje odbywać się będą raz w tygodniu, w grupach dziewięcioosobowych. Zgodnie z założeniami projektu, po cyklu praktycznych lekcji każdy z uczestników będzie potrafił przepłynąć sposobem dowolnym 50 metrów, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej 5 metrów, jak również wykonać bezpieczny skok do wody.

 

Rekrutacja uczestników do trzeciej tury projektu potrwa od 27 marca do 5 kwietnia br.

 

Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie WOPR (www.woprwloclawek.pl) i dostarczyć ją do biura WOPR Włocławek lub wysłać jej skan na adres mailowy: woprwloclawek@wp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

W ramach współpracy z ANWILEM, podobnie jak w latach ubiegłych WOPR dodatkowo przeprowadzi w wybranych placówkach edukacyjnych na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego, prelekcje dotyczące tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Podczas zajęć prezentowane będą też podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa.

 

(Informacja prasowa ANWIL S.A.)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz