Włocławskie LMK z certyfikatem Bezpieczna Szkoła

2023-03-21 20:19:20, Q4.pl

Coraz więcej uczniów zna i egzekwuje swoje prawa. Włocławek nie zostaje w tyle. Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku zajęło drugie miejsce w rankingu wojewódzkim podczas kampanii „Prawa ucznia istnieją!”.

Kampania, trwająca blisko dwa miesiące polegała na promocji praw ucznia w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego oraz zbieraniem opinii uczniów nt systemów prewencji przed łamaniem praw oraz samym poziomem ich realizacji.

3 zdigitalizowanie kody QR po zeskanowaniu otwierały informacje o tym jakie są prawa ucznia i czego uczeń może rządać od swojej szkoły. Środkowy kod QR odsyłał do ankiety. Trzeci zaś, odsyłał nas do organu interwencyjnego, czyli telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. - mówi Jakub Lewandowski, koordynator akcji.

Włocławskie LMK zajęło drugie miejsce w rankingu w całym województwie, ustępując miejsca jedynie I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Z racji tego, iż placówka zachowuje europejskie standardy udziału uczniów w życiu szkoły i respektowaniu ich praw, liceum otrzymało certyfikat „Bezpieczna szkoła”. Władze miasta nie ukrywają dumy.

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że moje kilkadziesiąt lat pracy na rzecz edukacji w różnych miejscach w Polsce świadczy o tym, że dziś naprawdę napawa mnie duma, że jedna z włocławskich szkół potrafi wzbudzić inicjatywę społeczną. Są aktywnymi członkami społeczności loklanej. Wazne jest to, że młodzież ma chęć aby mówić o swojej szkole. Gratuluje Pani Dyrektor – mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz