Cymerman i Konarzeski Mistrzami Polski w Kickboxingu

2023-03-16 09:24:59, Q4.pl

W miniony weekend w Jarosławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu. Rywalizacja toczyła się na trzech matach , wszystkie finały rozgrywane były wieczorem na Gali Finałowej. W zawodach wzięło udział 305 zawodników reprezentujących 74 kluby z całej Polski.

Wśród startujących znalazła się trzynastoosobowa reprezentacja Akademi Mieszanych Sztuk Walki Włocławek, która na tej imprezie zdobyła aż siedem medali.

Maciej Konarzewski po stoczeniu czterech walk, które skończył przed czasem, zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów - 63 kg

To kolejny mój tytuł Mistrza Polski, który dał mi przepustkę do tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Turcji. W czwartek wylatuje do Austrii wspólnie z Justyną Cymerman na Puchar Świata. Okres przygotowawczy był dobrze przepracowany , więc liczę także na jakiś medal. - mówi Maciej Konarzewski

Z brązowymi medalami wrócili Jan Kuczmaja, Justyna Cymerman, Bartosz Filipiak, Kacper Loba,Bartosz Adriańczyk oraz Kacper Bladowski.
Dla Jana Kuczmaji zawody te były przetarciem przed walką na Gali Krwawy Sport , która już 25 marca we Włocławku, podobnie było z Justyną Cymerman , która w czwartek wylatuje na Puchar Świata do Austrii.

Świetnie zaprezentowała się także Amelia Cymerman z Akademi Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice , która przez przewage wygrała pierwszą walkę , walkę finałową wygrała przez walkower (przeciwniczka nie chciała walczyć) tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Seniorów -65kg.

Bardzo cieszą mnie występy wszystkich moich podopiecznych, Amelia i Maciek zdobyli tytuły mistrzów Polski i przepustki ma Mistrzostwa Europy i Świata. Janek i Justyna potraktowali sparingowo te mistrzostwa , taki był cel , gdyz stawiamy na Galę Krwawy Sport i Puchar Świata w Austrii. - mówi Daniel Tobjasz, trener zawodników.

(Informacja prasowa Akademi Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)