Wielka impreza powraca. United Session już w maju

2023-03-15 16:48:53, Q4

Nie jesienią, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, a już wiosną do Włocławka przyjadą tancerze z całego świata. W maju odbędzie się druga edycja „United Session”.

Pierwsza edycja imprezy, która miała i ma nadal, przywrócić Włocławkowi miano stolicy polskiego break dance'u odbyła się we wrześniu 2022 roku. Święto tańca i muzyki miało zastąpić niegdysiejszy Break Session, który odbywał się w mieście. Wydaje się, że udało się to zrobić.

Michał „Kaczorex” Kaczorowski potwierdza, że druga edycja wydarzenia, może cieszyć się jeszcze większą popularnością, niż jej debiut, kiedy do Włocławka przybyło 700 tancerzy z całego świata. Zainteresowanie jest ogromne i choć do imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, dyrektor artystyczny United Session przewiduje, że w tym roku może pojawić się we Włocławku nawet 1000 tancerzy. Jak mówi Michał Kaczorowski wynika to z faktu, że goście, którzy przybyli w ubiegłym roku do Włocławka wiedza już czego się spodziewać po imprezie, a że ta spotkała się z ich strony z bardzo dobrymi opiniami, zainteresowanie wzrosło.

Co najfajniejsze, nikt nie spodziewał się takiej imprezy, jaką wspólnie przygotowaliśmy we wrześniu. Nikt, kompletnie nikt. (…) Bardzo dużo ludzi wspominało i na Facebooku i do tej pory wspomina i pyta. Już podczas imprezy byli byli oniemiali organizacją i budynkiem i tym co się tutaj działo i tym, że szliśmy na jakość, nie na ilość– wspomina Kaczorex.

Na zorganizowanej dziś konferencji prasowej, podczas której zapowiedziano powrót imprezy, sukces jej pierwszej edycji podkreślał także prezydent Marek Wojtkowski, który stwierdził, że stała się ona przedsięwzięciem wykraczającym poza mury miasta:

Tzeba podkreślić, że w poprzedniej edycji mieliśmy 700 wykonawców z 21 krajów. Impreza przerodziła się w imprezę o charakterze międzynarodowym. Będzie trochę sportu, bardzo dużo muzyki i bardzo dużo tańca." - zapowiadał prezydent, zachęcając by 5, 6 i 7 maja pojawić się w Browarze B.

To nie pomyłka, tegoroczne United Session potrwa aż 3 dni, choć w głównej mierze jest to podyktowane tym, że dwudniowa impreza ograniczała gościom kontakt z gwiazdami i wymianę doświadczeń. Tym razem ma być inaczej.
Wstęp na United Session będzie bezpłatny. Impreza jest finansowana ze środków pochodzących z Funduszy Norweskich, które miasto otrzymało w ubiegłym roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 22:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91