Być kobietą – nietypowa wystawa w 'Starej Remizie'

2023-03-14 14:25:58, Q4

Fotograficy z Atelier „Stara Remiza” (nie po raz pierwszy, dodajmy) postanowili w nietypowy sposób uczcić obchodzony w ubiegłym tygodniu Dzień Kobiet. Na przygotowywanej przez nich wystawie obejrzeć można portrety Pań z Włocławskiego Uniwersytetu Seniora.

Pomysł narodził się już w 2018 roku, kiedy artyści ze „Starej Remizy” zdecydowali, że stworzenie portretów pań z włocławskiego Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, to dobry pomysł na swoisty prezent z okazji ich święta. Już wtedy zdecydowano, że pomysł będzie miał swój ciąg dalszy, niestety na przeszkodzie stanęła pandemia.

W tym roku pomysł powrócił w niezmienionej formule, acz z innymi modelkami. Tym razem przed obiektywem prezentowały się panie z Włocławskiego Uniwersytetu Seniora.

Skąd pomysł by to właśnie seniorki stały się bohaterkami zdjęć?

Jest masa zdjęć kobiet młodych, pięknych, które to zdjęcia „same się robią”, natomiast kobiety starsze, na emeryturze, trochę się krępują. Nie chcą się fotografować, mówią, że są już za stare. Chcieliśmy udowodnić, że każdy wiek jest dobry do portretu, a szczególnie ten senioralny wiek, gdzie można pokazać tą dojrzałość kobiety, jej piękno i jej urok – tłumaczy Janusz Magielski jeden z autorów fotografii prezentowanych na wystawie.

Autorami prtetów włocławskich seniorek są:  Ewa Cięgowska, Krzysztof Herman, Janusz Magielski i Wojciech Balczewski.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz