W 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN 2022/23 Łokietek Brześć Kujawski - Zawisza Bydgoszcz 1-6.

2023-03-10 15:11:20, Q4

W miniona środę 8 marca 2023 roku na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej w lidze okręgowej na stadionie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 29 w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Łokietek Brześć Kujawski zmierzył się z obrońcą tytułu Zawiszą Bydgoszcz.

Podopieczni Billego Abbotta nie mieli łatwego zadania, w końcu grali z obrońcą tytułu z bydgoskim Zawiszą, który występuje w III lidze. Jak wiadomo, awans gospodarzy do 1/8 finału na tym szczeblu rozgrywek, był największym osiągnięciem. Aktualnie gospodarze po rundzie jesiennej są liderem swojej grupy. Jednak trener Abbott nie miał optymalnego składu. W drużynie Łokietka od rundy wiosennej nie ma już najskuteczniejszego napastnika Dawida Marciniaka, który przeszedł do Tłuchowo. Ponadto w składzie zabrakło doświadczonego Dawida Kwiatkowskiego, który oglądał mecz spoza boiska.

Od pierwszego gwizdka sędziego Łokietek dzielnie bronił się przez ponad 30 minut. Festiwal strzelecki otworzył w 35 minucie gol Huberta Jaskuły. Niespełna minutę później na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Patryk Urbański. Końcówka pierwszej połowy, to dalszy napór trzecioligowców na bramkę Michała Ciesielskiego, czego efektem były kolejne dwa gole. W 40 minucie z drugiego rzutu karnego podwyższył Patryk Urbański, a w ostatniej minucie pierwszej odsłony na 4:0 podwyższył Piotr Okuniewicz.

Z początkiem drugiej połowy trener Billy Abbott dokonał pierwszej zmiany, w bramce Michała Ciesielskiego zmienił Tomasz Zieliński. Z kolei w 57 minucie trener Zawiszy zdjął Piotra Okuniewicza, którego zastąpił brazylijski napastnik Gabriel Falciano i od razu wpisał się na listę strzelców. Minutę później nie dał najmniejszych szans Zielińskiemu, trafiając do bramki precyzyjnym uderzeniem z główki. W 66 minucie jak się później okazało, honorowego gola z rzutu karnego dla Łokietka Brześć Kujawski strzelił Szymon Bołkowiec, którego wywalczył faulowany Kacper Wienconek. Wygrana gości ani na minutę nie była zagrożona. Gospodarze w końcówce spotkania mogli strzelić drugą bramkę, ale 88 minucie dwukrotnie gości uratowała poprzeczka. Co nie udało się gospodarzom, minutę później w zabójczej kontrze udało się przyjezdnym, a drugą bramkę zdobył Gabriel Falciono, ustalając wynik meczu na 6:1 dla Zawiszy Bydgoszcz.
Łokietek Brześć Kujawski - Zawisza Bydgoszcz 1:6 (0:4)

Łokietek Brześć Kujawski: Billy Abbott – trener
Ciesielski (46. Zieliński) - Rutkowski, Szczęsny, Czyżewski, Kamiński (66. Marcin Pałczyński) - Kosztowny, Bołkowiec, Mętlewicz - Boniec (61. Gryczewski), Kraszewski (61. Wienconek), Maciej Pałczyński (Skonieczny).
Zawisza Bydgoszcz: Piotr Kołc – trener
Michał Oczkowski - Paliwoda, Sochań, Urbański - Szczytniewski, Dahms (66. Żelazo), Graczyk (63. Wędzelewski), Jaskuła - Sacharuk (66. Sobieralski), Okuniewicz (57. Falciano), Koziara (57. Rugowski).
Na inaugurację rundy wiosennej Łokietek Brześć Kujawski zagra u siebie w sobotę 18 marca 2023 roku o godz. 13:00 z autsajderem rozgrywek Sadownikiem Waganiec. W rundzie jesiennej w Wagańcu Łokietek rozgromił Sadownika 5:1.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 22:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91