Już w niedzielę 9. edycja ANWIL Półmaraton Włocławek

2022-10-07 08:35:19, Q4.pl

9. ANWIL Półmaraton Włocławek wystartuje w najbliższą niedzielę, 9 października o godzinie 11:00. Start i meta usytuowane są na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już po raz 9. biegacze z całej Polski wyruszą na ulice naszego miasta i będą rywalizować na trasie długości 21,097 km. Trasa biegu wiedzie ulicami Włocławka, ukazując najciekawsze zakątki miasta. Włocławski półmaraton to nie tylko zawody dla dorosłych. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych biegaczach. Dla dzieci przewidziano kilka dystansów biegowych dostosowanych do wieku i umiejętności najmłodszych sportowców. Do biegu głównego jest zgłoszonych ponad 430 dorosłych biegaczy i 500 dzieci. Organizatorem 9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, współorganizatorami Urząd Miasta Włocławek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast sponsorem tytularnym wydarzenia jest ANWIL S.A. 9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Włocławka na największą imprezę biegową w regionie, natomiast kibiców do aktywnego dopingu naszych biegaczy na włocławskich ulicach. Dodatkowo w sobotę i niedzielę 8-9 października w biurze zawodów zlokalizowanym w recepcji stadionu OSiR odbędzie się zbiórka karmy dla włocławskiego schroniska dla zwierząt. Zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, do wsparcia biegowej akcji dla zwierzaków. Pomóżmy przetrwać zimę podopiecznym schroniska.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz