Będą wygodniejsze podróże koleją ze stacji Włocławek

2022-09-26 12:28:17, Q4.pl

Stacja Włocławek zmieni się dla podróżnych. Z przebudowanego peronu nr 1 będzie można łatwiej wsiąść do pociągów, wyremontowane zostanie także przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu inwestycji oraz pierwszy etap prac budowlanych na stacji.

PLK przygotowują prace, które ułatwią podróże koleją ze stacji Włocławek w kierunku Torunia, Bydgoszczy oraz Łodzi. Ogłoszony został przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz realizację pierwszego etapu zadania.

Polska kolej zmienia się z myślą o pasażerach. Dzięki inwestycjom PLK staje się coraz bardziej komfortowa, przewidywalna i bezpieczna. Po przebudowie peronu nr 1 oraz remoncie przejścia podziemnego na stacji Włocławek podróżni zyskają oczekiwany komfort obsługi w codziennych podróżach koleją do pracy lub szkoły – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zakres prac obejmuje przebudowę jednokrawędziowego peronu nr 1. Z wyższej konstrukcji podróżni łatwiej wsiądą do pociągów. Planuje się montaż wiaty, tablic informacyjnych oraz czytelnego oznakowania, które ułatwi orientację na stacji. Będzie nowe, jaśniejsze oświetlenie. Wyremontowane zostanie przejście podziemne, w którym nowe okładziny ścian i sufitu zostaną dostosowane wizualnie do estetyki budowanego dworca kolejowego. W przejściu zamontowane zostanie nowe oświetlenie, przygotowana zostanie nowa izolacja oraz odwodnienie.

Zakończenie prac w ramach zadania pn. „Rewitalizacja infrastruktury pasażerskiej na stacji Włocławek - etap 1: peron nr 1 i przejście podziemne w km 54,819 linii nr 18” planuje się w kwietniu 2023 r. Prace o wartości 9 mln zł netto finansowane będą ze środków budżetowych PLK.

Przygotowana dokumentacja projektowa obejmie także zakres wchodzący w drugi etap prac. W jego ramach PLK planują przebudowę i podwyższenie peronu nr 2, wydłużenie peronu nr 1 do 300 metrów oraz zabudowę windy z przejścia podziemnego na peron nr 2, która ułatwi dostęp do kolei podróżnym o ograniczonych możliwościach poruszania się. Prace zostaną zrealizowane po zapewnieniu środków finansowych.

(Informacja prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz