Wystrzałowy debiut BulletRun we Włocławku

2022-09-22 08:31:34, Q4.pl

W niedzielę, 18 września we Włocławku odbył się bieg przeszkodowy BulletRun, który zgromadził ponad 150 uczestników. Przeszkody i wymagające trasy Military i Sporty pokonywali dorośli, a dzieci i młodzież zmierzyły się z biegami w formułach Mini i Kids. Były to pierwsze zawody OCR w województwie kujawsko-pomorskim.

Wyjątkowe trasy i trofeum

Trasy BulletRun prowadziły przez odcinki terenowe i wodne, a zawodnicy mierzyli się z przeszkodami o różnym stopniu trudności, które weryfikowały m.in. ich zwinność, zręczność i wytrzymałość. Ostatni kilometr w formułach dla dorosłych uczestnicy pokonywali z obciążeniem w postaci 4-kilogramowego betonowego odlewu o kształcie pocisku. Po minięciu linii mety zlokalizowanej w okolicy włocławskiej Hali Sportowej OSiR każdy zawodnik mógł zabrać tę przeszkodę do domu jako swoje trofuem.

Ten betonowy pocisk to wizytówka naszej imprezy. Cieszymy się, że wczoraj kolejni zawodnicy wywalczyli te wyjątkowe trofea, które można ustawić w jakimś honorowym miejscu w domu lub w biurze. Będą przypominać o tym, że limity i ograniczenia są tylko w naszej głowie. Uczestnicy BulletRun we Włocławku zaprezentowali iście wystrzałową formę – komentuje Paweł Sala, dyrektor zawodów.

W rywalizacji na trasie Military najlepszy okazał się Przemysław Mikulewicz. Biegacz z Włocławka pokonał 12 km i ponad 20 przeszkód w czasie 49:15. Drugie miejsce zajął Artur Grabarz (54:08), a trzecie Arkadiusz Kotala (55:16). Wśród kobiet wygrała Magdalena Smykowska (1:05:16) przed Martą Gwizdalską (1:22:13) i Katarzyną Morawską (1:37:49).

Natomiast w biegu w formule Sporty z dystansem 6 km i ponad 12 przeszkodami najszybciej uporał się Dawid Włodarczyk (29:04). Wyprzedził kolejnego na mecie Patryka Kępistego (30:46) a także Michała Madalińskiego, który zajął trzecie miejsce (35:28). Najszybszą kobietą na krótszej trasie okazała się Patrycja Teska (35:59), a na kolejnych lokatach uplasowały się Ola Szojda (47:42) i Marzena Lewandowska (50:50).

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody z rąk wiceprezydent Włocławka Moniki Jabłońskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Krystiana Łuczaka.

Od małego na całego

Dzieci i młodzież szalały na specjalnie przygotowanych dla nich torach przeszkód w formułach Mini i Kids. Nie brakowało uśmiechów i radości, a także atrakcyjnych nagród dla zwycięzców w formule Elite.

BulletRun był pierwszym w historii biegiem przeszkodowym zorganizowanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Było to zadnie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Włocławek.

(Informacja prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz